Zlēku amatierteātris “Margots” iegūst I pakāpi novada amatierteātru skatē

Zlēku amatierteātris “Margots” iegūst I pakāpi novada amatierteātru skatē

2024-04-22, 07.53

Ugāles tautas namā “Gaisma” aizvadīta Ventspils novada amatierteātru skate, kurā skatītājus, draugus un kolēģus ar dažādiem sižetiem, lomām, teatrālo veikumu iepriecināja deviņi kolektīvi. Tos vērtēja Ventspils novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājs Juris Jope, Liepājas teātra aktrise Inese Kučinska-Laukšteine un ilggadējs Liepājas teātra aktieru trupas vadītājs Almants Bergmanis.

Kultūras nodaļas vadītājs Juris Jope priecājās, ka varēja iepazīt Ventspils novada amatierteātrus, jau sākumā atgādinot, ka skate, rezultāti ir jāuztver tikai kā atskaites punkts, lai saprastu, kur tiekties tālāk. Pēc katras izrādes kolektīva režisors devās aprunāties ar žūriju, savukārt skatītājiem bija iespēja balsot par izrādes simpātiskāko aktieri. Žūrija pēc garās dienas jutās gandarīta – visi kolektīvi bija malači un labi tika galā.

Skates rezultātus paziņoja amatierteātru uzstāšanās secībā: Ugāles amatierteātris “Ugāles drāma” (režisore Iveta Pete) ieguva III pakāpi un 31 punktu, Zlēku amatierteātris “Margots” (režisore Kristīne Kauliņa) – I pakāpi un 40 punktus, Puzes amatierteātris “Un tā tāļāk” (režisore Iveta Pete) – II pakāpi un 39 punktus, Usmas amatierteātris “Suflē” (režisore Laila Grunte) – II pakāpi un 35 punktus, Vārves amatierteātris “Vārava” (režisors Valdis Šmēliņš) – II pakāpi un 35 punktus, Užavas amatierteātris “Maskas” (režisore Linda Sāmīte) – II pakāpi un 36 punktus, Ziru amatierteātris “Vērmeles” (režisore Anita Pāvelsone) – III pakāpi un 31 punktu, Popes amatierteātris “PATs” (režisore Inga Berga) – II pakāpi un 35 punktus, Jūrkalnes amatierteātris (režisore Kristīne Skrulle) – II pakāpi un 39 punktus.

Skatītāju simpātiju ieguva viens aktieris no katra kolektīva: Jogita Liepājniece (Ugāles amatierteātris “Ugāles drāma”), Edgars Umbraška (Zlēku amatierteātris “Margots”), Inta Rutkovska (Puzes amatierteātris “Un tā tāļāk”), Sigita Dermaka (Usmas amatierteātris “Suflē”), Elza Šmēliņa (Vārves amatierteātris “Vārava”), Karīna Cimermane (Užavas amatierteātris “Maskas”), Daiga Salmiņa (Ziru amatierteātris “Vērmeles”), Genovefa Briede (Popes amatierteātris “PATs”) un Aivars Brūklis (Jūrkalnes amatierteātris).

Skates noslēgumā tika pasniegtas septiņas balvas. Nomināciju “Gada aktieris” saņēma Jūrkalnes amatierteātra aktieris Reinis Priedoliņš; “Labākais 2. plāna aktieris” – Zlēku amatierteātra “Margots” aktieris Edgars Umbraška; “Gada aktrise” – Puzes amatierteātra “Un tā tāļāk” aktrise Inta Rutkovska; “Labākā 2. plāna aktrise” – Užavas amatierteātra “Maskas” aktrises Rūta Šulce, Linda Trabša un Karīna Cimermane; “Gada režisors” – Zlēku amatierteātra “Margots” režisore Kristīne Kauliņa. Nomināciju “Labākais izrādes koptēls” ieguva Puzes amatierteātris “Un tā tāļāk”, savukārt balvu “Labākā izrāde” piešķīra Zlēku amatierteātrim “Margots”.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm