DZIMTSARAKSTS

Par Dzimtsarakstu nodaļu

Pamatojoties uz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu un saskaņā ar Civilstāvokļu akta likumu Novada pašvaldība ir tiesīga izveidot savu dzimtsarakstu nodaļu. Ventspils novada domes 2009.gada 26.novembra sēdē tika pieņemts lēmums (protokols Nr.11, 2§) „Par Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļas izveidošanu” ar 2009.gada 1.decembri. Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļas darbības iecirknis ir Ventspils novada administratīvā teritorija. Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļa savu darbību uzsāka ar 2010.gada 4.janvāri, juridiskā adrese – Skolas iela 4, Ventspilī, LV-3601.

Saskaņā ar Civilstāvokļa aktu likumu Piltenes pilsētas un novada pagastu dzimtsarakstu nodaļas savu darbību izbeidza ar 30.12.2009 un jaunizveidotā Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļa ir dzimtsarakstu nodaļu lietvedības un arhīva pārņēmēja. Tas nozīmē, ka Piltenes pilsētas, Vārves, Užavas, Jūrkalnes, Ziru, Popes, Ances, Puzes, Ugāles, Usmas, Zlēku, Tārgales pagastu dzimtsarakstu nodaļu arhīva lietas, kas kārtotas no 1994.gada, glabāsies Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā.

Sākot ar 2010.gada 4.janvāri laulību reģistrāciju, dzimšanas fakta reģistrāciju, miršanas fakta reģistrāciju, civilstāvokļa aktu ierakstu atjaunošanu, papildināšanu, labošanu, anulēšanu, kā arī vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņu var veikt jaunizveidotajā Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā Skolas ielā 4, Ventspilī, tālr. 63629490.

Dzimtsarakstu nodaļā ir iespēja deklarēt dzīvesvietu Ventspils novada administratīvās teritorijas robežās, kā arī saņemt izziņu par deklarēto dzīvesvietu.

Dzimtsarakstu nodaļas nolikums

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm