IZGLĪTĪBAS IESTĀDES

IERAUDZĪT, SAKLAUSĪT, IZPRAST  SAVU GADSIMTU…

Ventspils novada pašvaldībā darbojas 4 pirmsskolas izglītības iestādes, 5 pamatskolās – pirmsskolas grupas, 6 pamatskolas un 1 vidusskola.

Novada vispārējās izglītības iestādes pēc izglītojamo skaita ir dažādas – pamatskolās un vidusskolā skolēnu skaits ir no 68 līdz 211.

Novada specifika – vismazākais iedzīvotāju blīvums valstī, kā rezultātā ir skolas ar mazu skolēnu skaitu un lieliem attālumiem starp tām.

2023./2024. mācību gadā Ventspils novada izglītības iestādēs mācās 838 skolēni, no tiem – 24 vidusskolas posmā. Pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 414 audzēkņi, t. sk. 103 sešgadīgie bērni.

Novadā ir 3 profesionālās ievirzes izglītības iestādes: Bērnu un jaunatnes sporta skola, Piltenes Mūzikas skola, Ugāles Mūzikas un mākslas skola.

Ventspils novada Izglītības pārvaldes un izglītības iestāžu darbības virzieni 2023./2024. mācību gadā

  • Atbilstība izglītības mērķiem – mērķtiecīgi virzīta izglītības kvalitātes un efektivitātes paaugstināšana, pamatojoties datos, procesā un rezultātos balstītā pieejā.

  • Kvalitatīvas mācības – kompetenču pieejā balstīta mācību satura īstenošana, daudzpusīgs izglītības piedāvājums, moderns mācību process, pedagogu atbalsta sistēmas pilnveidošana; izglītojamo spējas kompleksi lietot zināšanas, prasmes un paust uzskatus reālās dzīves situācijās.

  • Iekļaujoša un atbalstoša vide – ikviena indivīda vienreizīguma ievērošana izglītības procesa īstenošanā; labizjūta izglītības iestādē – pedagogu, skolēnu un vecāku sadarbības atslēga.

  • Veiksmīga izglītības pārvaldība – izglītības pakalpojumu savstarpēja koordinācijas nodrošināšana; atbalsts izglītības iestāžu kā mācīšanās organizāciju pilnveidei.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm