JAUNATNE

Jaunatne ir tā sabiedrības daļa, uz kuru vienmēr tiek balstīta sabiedrības nākotne. Pozitīvais šajā vecumposmā un kopīgais šai vecuma amplitūdai ir uzdrīkstēšanās, nebaidīšanās kļūdīties, medijpratība, radošums un novitāte dažādu ideju īstenošanā, enerģija. Tāpēc par svarīgu uzdevumu tiek uzskatīts mērķtiecīgi virzīts darbs ar jaunatni, kas arī sekmē motivētus jauniešus, kuri tālākā dzīves posmā sevi atspēkos, respektīvi, dos pienesumu sabiedrībai – vai tas būtu izglītības, vadības, politikas, vai kādā citā darbības jomā.

Jauniešu organizētību, iniciatīvu un ieguldījumu var rosināt mērķtiecīgs darbs ar jauniešiem, kas ir balstīts jauniešu pozitīvajās iezīmēs un prasmēs, tādējādi stiprinot noderīgas īpašības tālākiem dzīves posmiem: prasmi uzņemties atbildību, sadarboties, kritiski domāt, kā arī plānošanas un organizatoriskās prasmes, prasmi solidarizēties, komunikatīvās prasmes.

Pašvaldības vīzija, mērķis, uzdevumi darbā ar jauniešiem

Vīzija: mērķtiecīgi, līdzdarboties prasmīgi un atsaucīgi jaunieši Ventspils novadā, kuru darbību virzījis prioritāri plānots darbs ar jaunatni.

Mērķis: uzlabot jauniešu vecumā no 13 līdz 25 gadiem dzīves kvalitāti Ventspils novadā un veicināt daudzpusīgu jauniešu iniciatīvu, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un aktīvu dalību sabiedriskajā dzīvē.

Uzdevumi:

  1. Nodrošināt atvērtu un uz sadarbību orientētu vidi dažādu aktivitāšu īstenošanai, iesaistoties visām ar jauniešu mērķauditoriju strādājošām institūcijām.
  2. Dažādot saturīga un daudzpusīga brīvā laika pavadīšanas iespējas, nodrošinot vienlīdzīgas iespējas sociālās iekļaušanas jomās.
  3. Veicināt sociālo līdzdalību, sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu darbu ar jaunatni.
  4. Sekmēt jauniešu informētību par nodarbinātības iespējām, pilnveidojot jauniešu kompetences un prasmes karjeras izglītībā

12 STĀSTI
JAUNATNES JOMAS POLITIKAS PLĀNS

Kontaktinformācija

Jaunatnes lietu speciāliste – Sibilla Veģe
Tālr. 25950734
E-pasts: [email protected]

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm