BRAUKŠANAS IZDEVUMU SEGŠANA IZGLĪTOJAMIEM

Kārtība, kādā Ventspils novada pašvaldība sedz braukšanas izdevumus izglītojamiem

 1. 1.līdz 9.klašu skolēniem 100% apmērā turp un atpakaļ Ventspils novada administratīvajā teritorijā ar sabiedrisko transportu.
 2. Ja 1.līdz 9.klašu skolēns mācību laikā uzturas internātā, par kuru maksā pašvaldība, tad ceļa izdevumi tiek apmaksāti reizi nedēļā līdz mācību iestādei un atpakaļ. Skolēniem ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem, kuriem braukšanas izdevumi netiek segti no valsts budžeta, tie tiek segti no pašvaldības budžeta – 2 reizes mēnesī turp un atpakaļ.
 3. 10.līdz 12.klašu skolēniem ceļa izdevumi sabiedriskajā transportā Ventspils novada teritorijā tiek kompensēti 50% apmērā.
 4. Ja 10.līdz 12.klašu skolēns mācību laikā uzturas internātā, par kuru maksā pašvaldība, tad ceļa izdevumi 50% apmērā tiek apmaksāti reizi nedēļā līdz mācību iestādei un atpakaļ.
 5. 10.līdz 12.klašu skolēni saņem kompensāciju 50% apmērā, ja 25km attālumā no deklarētās dzīves vietas nav vispārējās vidējās izglītības iestādes un nav sabiedriskā transporta un pārvadājumus nenodrošina pašvaldība. Ja skolēns dzīvo internātā, tad braukšanas izdevumi 50% apmērā tiek kompensēti reizi nedēļā turp un atpakaļ.
 6. Tiek kompensēti izdevumi skolēniem, no kuru dzīvesvietas ar sabiedrisko transportu nav iespējams aizbraukt, un dzīvesvieta atrodas tālāk par 3 km līdz tuvākajai izglītības iestādei, vai tālāk kā 3 km no tuvākās satiksmes autobusu pieturas (līdz ar ko nav iespēajms uzrādīt biļetes).
 7. 1.līdz 9.klašu skolēniem kompensāciju apjoms tiek aprēķināts , reizinot skolu apmeklēto dienu skaitu mēnesī ar EUR 0.06 un kilometru skaitu dienā.
 8. 10.līdz 12.klašu skolēniem kompensāciju apjoms tiek aprēķināts , reizinot skolu apmeklēto dienu skaitu mēnesī ar EUR 0.03 un kilometru skaitu dienā.
 9. Skolēniem ar I vai II grupas invaliditātes grupu izdevumus par sabiedrisko transportu pavadošajai personai apmaksā pavadīšanās procesā uz iestādi un atpakaļ.
 10. Uzsākot mācību gadu, vecāki iesniedz iesniegumu pielikumu Nr.1 vai Nr.2.
 11. Atlīdzināšanas veidi:
  • Vietējās reģionālās nozīmes maršrutos – biļešu sistēma
  • Starppilsētu maršrutos – biļešu sistēma
 12. Līdz nākošā mēneša 10.datumam vecāki iesniedz braukšanas biļetes par aizvadītajā mēnesī izmantoto sabiedrisko transportu, izziņu par izglītības iestādes apmeklējumu iepriekšējā mēnesī, kuru paraksta izglītības iestādes vadītājs. Biļetes pielīmē hronoloģiskā secībā, kur norāda skolēna vārdu, uzvārdu, izglītības iestādi, maršrutu un biļešu izdevumu kopsummu cipariem un vārdiem.
 13. Kompensāciju izmaksā pašvaldības kasē vai pārskaita uz personas norādīto kontu.
 14. Kompensācija tiek izmaksāta ne retāk kā reizi mēnesī no 15.līdz 20.datumam.
 15. Kompensācija tiek izmaksāta tikai par savlaicīgi iesniegtajām braukšanas biļetēm.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika