Visi mazie sportotāji tika pie medaļām

Visi mazie sportotāji tika pie medaļām

2024-04-15, 16.48

Ugāles sporta manēžā notika “Olimpiskā diena 2024”. Tajā iesaistījās novada pirmsskolu izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņi. Viņi bija sagatavojuši mājasdarbu – katrai mācību iestādei bija līdzi pašu gatavota lāpa, kas tika iestiprināta statīvā.

Novada Izglītības pārvaldes un sporta skolotāju rīkotais pasākums bija organizēts, lai ieinteresētu bērnus piedalīties fiziskajās aktivitātēs, iegūstot pārliecību par to nozīmi veselības stiprināšanā un kolektīva saliedēšanā. Par to varēja pārliecināties, vērojot, cik sirsnīgi mazie sportisti komunicēja cits ar citu, viens otram uzsmaidot un uzliekot uz pleca draudzīgu roku.

Diena sākās ar goda apli manēžā, kurā devās visi klātesošie, katras mācību iestādes pārstāvis pieturēja olimpisko karogu. Pirms vingrošanas meitenes un zēni iesildījās un līksmi apliecināja, ka ir gatavi sportot un vēlas saņemt medaļas.

Lai tiktu pie tām, katram kolektīvam bija jāapmeklē deviņas stacijas, uzturoties katrā no tām desmit minūtes. Varēja, piemēram, izmēģināt veiksmi bumbiņas nešanā ar karoti, pārvarēt šķēršļu joslu, mest bumbu basketbola grozā, spēlēt florbolu, lēkt tālumā, celt piramīdu. Pasākuma dalībnieki darbojās ļoti aizrautīgi, skanēja iedrošinoši un uzmundrinoši vārdi. Tiesnešu loma bija uzticēta Ugāles vidusskolas audzēkņiem, kuri vispirms paskaidroja, kas katrā stacijā darāms, un tad uzraudzīja, kā bērni sportoja.

Notiekošajā noraudzījās arī Izglītības pārvaldes vadītāja Aina Klimoviča, kura izteica prieku par iespēju būt kopā ar pirmsskolēniem, novēlot viņiem izbaudīt sportiskās aktivitātes, neaizmirstot par tām arī ikdienā. Bērnus atbalstīja un uzmundrināja viņu skolotājas, kuras iedrošināja audzēkņus, jo daži no viņiem sākumā bija nobijušies, bet pēc tam jau atraisījās, smaidīja un ļāvās piedzīvojumam. Ne jau katru dienu ir iespēja nokļūt lielā un mūsdienīgā sporta manēžā, saņemt medaļas (pie tām tika visi sportisti) un pusdienot Ugāles vidusskolā. Olimpiskajā dienā piedalījās Piltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Taurenītis,” Ugāles pagasta PII “Lācītis”, Vārves pagasta PII “Zīļuks”, Zlēku pagasta PII ”Rūķītis” un Tārgales, Užavas, Zūru, Puzes un Popes pamatskolu pirmsskolas grupu dalībnieki.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm