Vecāku konference norisinājās Tārgales pamatskolā

2023-11-04, 22.06

Šoreiz novada pašvaldības Izglītības pārvaldes rīkotā vecāku konference notika Tārgales pamatskolā. Pasākuma tēma – “Kā labāk saprast mūsdienu jaunatni”. Par to saistoši stāstīja ģimenes ārsts un pediatrs Gundars Kuklis, minot konkrētus piemērus, kā uzrunāt bērnus un jauniešus, lai viņi sadzirdētu pieaugušos.

Te nederēs pamācošs un viszinīgs tonis, tomēr jāatceras arī tas, ka nedrīkst aizmirst par elementāru pieklājību un cieņu pret pieaugušajiem, tostarp skolotājiem. Daudzi vecāki nesaprot, kas ar viņu bērniem notiek, kas viņus uztrauc, tāpēc jau agrā bērnībā ir svarīgi sarunāties un ieklausīties, bet visbūtiskākā ir mīlestība un otram cilvēkam veltītais laiks.

Konferences otrajā daļā, Izglītības pārvaldes vadītājas Ainas Klimovičas aicināts, klātesošos uzrunāja dziesminieks Kārlis Kazāks. Viņš atklāja savu redzējumu par literāro valodu un dialektiem, kā arī nodziedāja dziesmas dažādās valodās, pasākumā beigās aicinot visus vienoties tautasdziesmā “Pie Dieviņa gari galdi”.