Uzsākti gājēju ietves pārbūves un apgaismojuma ierīkošanas darbi Popes pagastā

2023-06-20, 16.30

Popes ciemā notiek gājēju ietves pārbūve, apgaismojuma ierīkošana un lietus ūdens novades sistēmas izbūve posmā no Vienības ielas un Skolas ielas (A/C V1355) krustojuma līdz iebrauktuvei uz Sporta centru. Krustojumā pie esošās auto stāvvietas paredzēts izbūvēt gājēju atpūtas laukumu, uzstādot soliņus, atkritumu urnu un informatīvo stendu, ieklājot brauktuves horizontālos apzīmējumus un uzstādot stāvvietas ceļazīmi, tā organizējot automašīnu novietošanu laukumā. Vēl vairākās vietās tiks uzstādīti jauni atpūtas soliņi un atkritumu urnas, kā arī citi labiekārtojuma elementi.

Tā kā būvdarbi tiek veikti dabas pieminekļa – dendroloģiskā stādījuma “Popes muižas parks” teritorijā, tad būvniekiem ir īpaši uzmanīgi jāveic darbi, ievērojot Dabas aizsardzības pārvaldes, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes speciālistu un piesaistītā arborista atzinumus, ieteiktos pasākumus esošo koku sakņu aizsardzībai, lai koki netiktu bojāti, piemēram, jāveic augsnes laistīšana ar ūdeni pie atkailinātajām koku saknēm, atrakto vietu noēnošana un citi darbi.

Minētos darbus veic SIA “CTB”, būvuzraudzību – SIA “Baltline Globe”, autoruzraudzību – SIA “Energoprojekts”.

Darbu kopējās izmaksas 189471,12 eiro, t. sk. aizņēmums no valsts kases 161 000 eiro un pašvaldības 2023. gada budžeta līdzekļi 28471,12 eiro.

Foto: Aivars Mincenbergs