Užavā novadīta tradīciju stunda

Užavā novadīta tradīciju stunda

2018-10-23, 13.02

Skolas soma LV100

   10. oktobrī Užavas pamatskolā valdīja īsta rosība. Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros tika izmantota iespēja paaicināt uz skolu stāstnieci Līgu Reiteri, lai Latvijas kultūras vērtību un laikmetīgās izpausmes jomā 1.–6. klases skolēniem novadītu tradīciju stundu. 

  IMG 20181010 135609

   Vispirms jau 3. un 4. klases skolēni piedalījās Līgas vadītajā glītrakstu stundā. Uzdevums nebija viegls, skolotāja Līga prasīga, bet stundas beigās visi bija apmierināti ar rezultātu.
   Pēc nelielas pauzītes visi devās uz Užavas tautas namu, kur Līga Reitere bija sagatavojusi jauku izstādi, jo viņa bija atvedusi līdzi savu pūra lādi, kurā glabājās pat tūkstoš gadu vecas lietas. Pasākums iesākās ar nelielu, skolēnu sagatavotu, priekšnesumu. Liels bija bērnu prieks un satraukums, kad Līga atļāva šīs lietas katram paturēt rokās un tā pa īstam izbaudīt vēstures elpu. Kur vēl atļaus paturēt rokās tūkstoš gadu vecas rokassprādzes un kakla riņķus, vainadziņa piekariņus?   Bērni ļoti uzmanīgi un ar lielu interesi klausījās stāstnieces teiktajā un rūpīgi aplūkoja rokās iedotās vēsturiskās rotas.  Pasākuma laikā stāstniece ietērpa senajās rotās gan bērnus, gan skolotājas. Bērni uzzināja arī to, kur tad un kādos gadījumos tika valkātas šīs rotas vai villaines, cimdi, zeķes u.c. lietas. Bērni daudz jautāja un centās uzzināt daudz un dažādas lietas. Kad pūralādes stāsts bija izstāstīts, sekoja vargana stāsts. Skolēni uzzināja, ka ir tāds sens instruments, dzirdēja kā tas skan, uzzināja tā vēsturi.

   Pasākuma beigās visi bija pozitīvu emociju pilni un pateicās Līgai Reiterei par jauko stāstījumu.

Projekta “Latvijas skolas soma” koordinatore
Užavas pamatskolā Anita Pāvelsone

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm