Turpinās Irbes tilta atjaunošanas darbi

Turpinās Irbes tilta atjaunošanas darbi

2020-12-03, 10.36

Tārgales pagastā turpinās 5. oktobrī uzsāktie Irbes tilta atjaunošanas darbi. Pa šo laiku ir demontēts vecais tilts, izzāģēti traucējošie koki un krūmi, noņemta augsne, lai varētu uzstādīt krasta balstus, iedzīti tērauda skrūvpāļi krasta balstiem un izbūvēti krasta un upes piloni, ietves sijas un klāja konstrukcijas. Pēc darbu pabeigšanas tilta abos galos uzstādīs informatīvas zīmes par to, ka uz tā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā astoņas personas, un labiekārtos teritoriju – pieeju segumam uzbērs šķembas, tiks veikta apzaļumošana.
100 metru garo un 1,5 metrus plato gājēju un velobraucēju tiltu pār Irbes upi Tārgales pagastā atjauno projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” gaitā. Tādējādi starptautiskajā garās distances pārgājienu maršrutā “Jūrtaka” iekļautais objekts būs pieejams visiem, kas iecienījuši atpūtu brīvā dabā. To varēs izmantot arī starptautiskā velo maršruta “EuroVelo 13” un “EuroVelo 10” veicēji.
Trošu tilts ir svarīgs infrastruktūras objekts pie bijušās Lielirbes dzelzceļa stacijas. Tas neatrodas nekurienes vidū, bet ir domāts tūrisma attīstībai, turklāt, atjaunojot tiltu, arī Miķeltorņa kempingos un atpūtas vietās dzīvojošajiem viesiem būs nodrošinātas daudzveidīgākas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Realizējot projektu, gājējiem un velosipēdistiem būs ērtāka un drošāka pārvietošanās pa kādreizējā mazbānīša stigu ciemu joslā starp jūru un asfaltēto šoseju, sasaistot prioritāri attīstāmo vietu.
Tilta atjaunošanas darbu tehnisko dokumentāciju sagatavoja un atjaunošanas darbus trīs mēnešus veiks SIA “M.A.–TAKA–7” darbinieki, būvuzraudzības pakalpojumu sniedz SIA “Tiltu būvnieks” speciālisti. Finansējuma avoti tilta atjaunošanas darbiem: 112 693,72 eiro ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi, Ventspils novada pašvaldības ieguldījums 50 403,50 eiro, valsts budžeta dotācija ir 4 971,78 eiro.
PIEKRASTES PLĀNOJUMS

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm