Tārgalē atklāts rotaļu laukums

2023-06-05, 17.05

Tārgalē pretim vietējai pamatskolai atklāts rotaļu laukums, kurā uzstādītas deviņas iekārtas. Katra no tām domāta dažāda vecuma bērniem, tādēļ būtu labi, ja vecāki paskaidrotu savām atvasēm, kuras viņi var izmantot, tādējādi saudzējot jaunās konstrukcijas.

Projektu īstenoja biedrība “J3”, tādēļ laukuma atklāšanā piedalījās arī organizācijas valdes loceklis Rauls Vēliņš. Viņš izteica gandarījumu, ka tagad mazie tārgalnieki un viņu draugi varēs rotaļāties īpaši šim nolūkam piemērotā vietā. Kad tika pārgriezta lente, bērni ar prieku izmēģināja jaunās iekārtas un līksmi rotaļājās. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks pateicās Raulam Vēliņam par prasmi piesaistīt finansējumu rotaļu laukuma izveidei un atgādināja, ka Tārgalē pēdējo gadu laikā sakārtoti vairāki objekti. Pavisam drīz varēs svinēt arī universālās velotrases atklāšanas svētkus, un tad ikvienam jaunajam tārgalniekam būs iespēja aktīvi atpūsties sakārtotā un drošā vidē. Savukārt Rauls Vēliņš veltīja atzinīgus vārdus pagasta pārvaldes vadītājam Mārcim Laksbergam, kurš parādīja labas menedžēšanas dotības, bet “galvenais, ka ir bērni, kuri te varēs spēlēties; mīļie bērni, paldies jums, lai jums droša spēlēšanās!”

Biedrības “J3” valdes loceklis atgādināja, ka Tārgales, Ances, Puzes, Užavas un Jūrkalnes ģimenes, kurās piedzimst trešais un katrs nākamais bērniņš, no organizācijas saņem vienreizēju maksājumu – 1000 eiro, ko var izmantot dzīves apstākļu uzlabošanai. “Mums tiešām ir līdzekļi, ko maksāt, atbalstīsim ģimenes, cik varēsim! Līdz šim mums nebija finansējuma jaundzimušo vecākiem Tārgalē, bet nu ir sponsors, kas palīdzēs arī šeit. Tiesa, viena lieta gan jāņem vērā, proti, māmiņām, lai saņemtu mūsu maksājumu, jāuzrāda ginekologa izziņa par laicīgu stāšanos grūtniecības uzskaitē un ultrasonogrāfijas izmeklējumu veikšanu no 8 līdz 12 grūtniecības nedēļai. Tas tikai tādēļ, ka rūpējamies gan par jaundzimušā, gan viņa māmiņas veselību,” uzsver Rauls Vēliņš, piebilstot, ka pieteikumu maksājuma saņemšanai jaundzimušā atbalstam var saņemt novada Dzimtsarakstu nodaļā.