Sveic novada uzņēmējus, tostarp lielākos nodokļu maksātājus 

Sveic novada uzņēmējus, tostarp lielākos nodokļu maksātājus 

2024-02-23, 23.30

Tautas namā “Gaisma” Ugālē notika konkursa “Ventspils novada uzņēmēju gada balva 2023” uzvarētāju apbalvošana. Iepriekš ikvienam iedzīvotājam bija iespēja balsot par savu pretendentu sešās nominācijās: “Gada labākais darba devējs”, “Gada amatnieks/mājražotājs”, “Gada tirgotājs/pakalpojuma sniedzējs”, “Gada tūrisma uzņēmējs”, “Gada jaunais uzņēmējs” un “Ģimene uzņēmējdarbībā”. Pasākuma mērķis ir apzināt un godināt Ventspils novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības attīstību novadā un veicinot Ventspils novada uzņēmēju atpazīstamību, popularizējot uzņēmējdarbības labās prakses piemērus.

Nominācijā “Gada labākais darba devējs” iedzīvotāju balsojumā uzvarēja SIA “Užavas alus”, “Gada tirgotājs/pakalpojuma sniedzējs” – SIA “Odumi”, “Gada tūrisma uzņēmējs” – SIA “DabaLaba”, “Gada jaunais uzņēmējs” – pašnodarbinātā Rūta Vītolberga, “Gada amatnieks/mājražotājs” – pašnodarbinātā Taiga Reķe, “Ģimene uzņēmējdarbībā” – SIA “latliv”.

Ugālē godināja arī trīs lielākos nodokļu maksātājus: SIA “Niedrāji MR”, SIA “Kurekss” un SIA “NK Meži”. Savas balvas pasniedza vairākas organizācijas. Tā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sveica SIA “Muss”, uzteicot par izcilību inovācijā, finanšu institūcija ALTUM godināja SIA “Usmas pērle” kā gada jauno uzņēmēju, Ziemeļkurzemes biznesa asociācija par savu favorītu atzina Sanitas Rozenbergas zemnieku saimniecību “Rozītes” kā veiksmīgāko LEADER projekta īstenotāju. Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde apbalvošanai izvirzīja z/s “Ābolkalni” kā gada lauksaimnieku un IK “Doniņi 5” kā gada tūrisma uzņēmēju,  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sveica savus biedrus – SIA “Niedrāji MR”, savukārt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs uzteica SIA “Dārza garša” īpašnieci Ivetu Ķēniņu par bioloģiskās un vietējo ražotāju produkcijas popularizēšanu.

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks savā uzrunā uzslavēja uzņēmējus par izturību un prasmi pārvarēt dažādas krīzes. Tas jāsaka gan par ekonomisko situāciju kovida laikā, kad daudzi uzņēmēji tika ierobežoti un nevarēja veikt saimniecisko darbību, īpaši pakalpojumu jomā, tiesa, labāk klājas tūrisma uzņēmējiem, gan par enerģijas cenu kāpumu, ko ietekmēja agresorvalsts Krievijas iebrukums Ukrainā, un šajā reizē visvairāk cieta ražotāji: “Tagad mēs ekonomiski jūtamies stabilāki, bet pasaulē to nevar teikt, jo karš turpinās un joprojām mums blakus ir agresorvalsts. Uzņēmējdarbībā kaut kas ir mainījies, bet ir paliekošās vērtības, un tie ir lielākie uzņēmēji un nodokļu maksātāji, un tie ir tie paši, kurus sveicām pirms pieciem, septiņiem un droši vien arī desmit gadiem. Ļoti labi, ka mūsu uzņēmumi ir stabili, un tas tajos strādājošajiem ir garants, jo mūsu uzņēmēji maksā labas algas. To redzam pašvaldībā, jo pagājušajā gadā pret iepriekšējo gadu iedzīvotāju ienākumu nodokļa pieaugums novadā bija turpat miljons. Tas ir ļoti, ļoti daudz!”

Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Zariņš pauda gandarījumu par iedzīvotāju lielo atsaucību, piedaloties balsojumā par uzņēmējiem, kuri nebaidās riskēt, plāno un dara: “Man ir patiess gandarījums visus jūs šovakar šeit satapt, un mēs, Ventspils novada pašvaldība, vēlamies teikt paldies uzņēmējiem, tiem cilvēkiem, kas stāv aiz katra uzņēmuma. Uzņēmēji ir drosmīgi ļaudis, viņi pieceļas un sāk darīt. Un tā ir tā esence, kas viņus atšķir no pārējiem. Mēs, pašvaldība, vēlamies pateikties par šo drosmi, izdarību un centību. Uzņēmēji –  kaut nedaudz –, bet ir arī sapņotāji, viņi izvirza mērķus un tiecas tos sasniegt. Tas padara viņus vēl izcilākus. Vide apkārt uzņēmējiem veidojas drošāka un sakoptāka.”

Daudzi balvu saņēmēji un viessveicēji teica paldies novada pašvaldībai par kvalitatīvo pasākumu un ieinteresēto attieksmi, raugoties uzņēmējdarbības attīstītības virzienā. Uzņēmēji atzina, ka viņu veikums ir iespējams, pateicoties ģimenes vai darba kolektīva atbalstam. Cilvēkiem ir vēlme un gribasspēks darīt to, kas viņiem patīk, un šādā gadījumā parasti tiek sasniegts labs rezultāts.

Novada uzņēmēju godināšanas pasākumu vadīja Jogita Liepājniece un Toms Liepājnieks, muzikālos priekšnesumus sniedza mūziķi Juris Jope un Aleksis Zariņš, Ugāles Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris un Ugāles vidusskolas audzēkņi. Klātesošie ar interesei vēroja performanci “Nestāstot”, kurā piedalījās Aleksandra Špicberga, Kristīne Šmite, Paulis Bārzdiņš un Juris Jope. Notikuma izskaņā bija vēl viens pārsteigums ­– zālē ar vārdiem “Ventspils novads – ceļš, kas kopīgi ejams” tika ievesta liela un garda kūka. Paldies ikvienam novada uzņēmējam – kā lielam, tā mazam, jo šie cilvēki ir noticējuši saviem sapņiem un uzdrīkstas tos īstenot, tā sekmējot ne tikai savu, bet arī novada attīstību.

          

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm