Stipendijas motivē mācīties labāk

2021-04-26, 11.00

2015. gadā pašvaldība sāka izmaksāt stipendijas 10.–12. klašu audzēkņiem, tādējādi motivējot vidusskolēnus paaugstināt mācību sasniegumus un mācīties novada skolēnus tieši Ventspils novada skolās. Lai saņemtu stipendijas, vidējais vērtējums nedrīkst būt zemāks par 6,5 ballēm. Šādā gadījumā skolēnam mēnesī izmaksā 20 eiro, ja vērtējums nav zemāks par 7,5  ballēm, audzēknis saņem 30 eiro, bet, ja  skolēna vidējais vērtējums iepriekšējā semestrī nav bijis zemāks par 8,5 ballēm, stipendijas apmērs ir 40 eiro mēnesī. Ugāles vidusskolas direktore Dana Šimpermane uzskata, ka stipendija ir papildu stimuls, tā noteikti motivē mācīties labāk, sniedz skolēnam iespēju iepazīt un pārsteigt pašam sevi – mērķtiecīgāk apgūt mācību vielu un cīnīties par augstākiem mācību rezultātiem. Arī Piltenes vidusskolas direktorei Edītei Dzirniecei ir līdzīgs viedoklis, viņa piebilst, ka audzēkņi ļoti gaida stipendijas un daļai jauniešu tas ir izšķirošais apstāklis, lai mācības vidusskolā turpinātu tieši Ventspils novadā.

Šajā semestrī ugālniece R. Blumfelde saņem                     lielāko stipendiju – 40 eiro mēnesī

Ugāles vidusskolas 10. klases audzēkne Rēzija Blumfelde pirmajā semestrī saņēma 30, bet nu jau 40 eiro stipendiju. Viņa ir priecīga, ka, pateicoties pašas uzcītībai, izdevies sasniegt tik labus rezultātus. Ugālniece atklāj, ka stipendija ir papildu motivācija mācīties vēl labāk, bet ikdienā tas tiek darīts, lai iegūtu vairāk zināšanu, kas noderēs turpmākajās dzīves gaitās. Stipendiju Rēzija tērē, iegādājoties kādu našķi vai nopērkot vieglatlētikā noderīgu lietu. Viņa jau četrus gadus ir novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne (vislabāk patīk augstlēkšana), kopš 5. klases darbojas jaunsardzē, Rēzija dzied skolas korī un ansamblī, bet šajā mācību gadā ir ievēlēta par skolas pašpārvaldes prezidenti. No mācību priekšmetiem pašvaldības stipendijas saņēmēju visvairāk saista sports, vēsture un bioloģija.

Rēzijas klasesbiedrs Mareks Zaļkalns pagaidām saņem 20 eiro stipendiju, bet vēlas uzlabot sekmes, lai tā būtu lielāka. Viņš, tāpat kā Rēzija, apzinās, ka iegūtās zināšanas dzīvē noderēs – stipendija ir kā papildu stimuls. Saņemto naudu puisis krāj studijām, tad to vajadzēs visvairāk. Pagaidām ugālnieks domā, ka varētu studēt Lauksaimniecības universitātē un pēc tam ierīkot fermu. Mareka mīļākie mācību priekšmeti ir sports un angļu valoda (vairākas reizes Ugāles vidusskola pārstāvēta angļu valodas olimpiādēs), arī māksla, bet to vidusskolā vairs nemāca, tāpēc viņš labprāt zīmē pēc stundām. Tad atrodas laiks arī lasīšanai un dažādu saimniecisko darbu veikšanai, kuru privātmājā netrūkst.

Iepriekšējā semestrī Piltenes vidusskolas 12. klases audzēkne Ance Baļķena saņēma 20 eiro, bet šajā – 30 eiro stipendiju. Viņa atzīst, ka šāds pašvaldības atbalsts centīgākajiem skolēniem ir būtisks, tas liek vēl vairāk sasparoties un pievērsties mācībām nopietnāk. Šajā pusgadā pilteniece īpašu uzmanību veltījusi matemātikai un ķīmijai, bet itin viegli vedas angļu valoda un literatūra. Nelielu stipendijas daļu jauniete vienmēr atliek un krāj, bet pārējo naudu izmanto, lai iepirktos internetā, iegādājoties, piemēram, kādu apģērbu.

Ances klasesbiedram Ivo Lībim gan iepriekšējā, gan šajā semestrī pašvaldība izmaksā 30 eiro stipendiju. Lielākoties nauda tiek izmantota, lai uzturētu automašīnu. To puisis iegādājās par saviem līdzekļiem, jo vasarās strādāja, palīdzēja arī vecāki. Viņam bija mērķis, sasniedzot pilngadību, iegādāties auto, un nu ir prieks, ka tas ir izdevies. Ivo visvairāk patīk sports, un tas ir saprotami, jo viņš apmeklē sporta skolu un Arno Kiršteina vadībā trenējas vieglatlētikā – iecienītākās ir garās distances. Pabeidzis vidusskolu, Ivo vēlas mācīties Jūras koledžā un kļūt par jūrnieku.