Stiklos investē amatu darbnīcā.

Stiklos investē amatu darbnīcā.

2015-11-27, 07.17

   Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda finansējumu un Ventspils novada domes līdzfinansējumu biedrība “Annahite” Stiklos realizējusi projektu Nr.14-08-LL14-L413201-000008 “Aprīkojuma un instrumentu iegāde galdniecības amatu darbnīcai” 2990.72 eiro vērtībā.

   Šobrīd Stiklu ciemā darbojas interešu pulciņš – galdniecības amatu darbnīca, kurā ir iesaistījušies gan ciema pusaudži un jaunieši, gan arī vecāka gadagājuma ciema iedzīvotāji. Galdniecības pulciņš ir piedalījies dažādu projektu realizācijā – Stiklu ciemā ir izgatavoti jauni rotaļu laukuma elementi, ”Zaļās darbnīcas” soli un galdi, atpūtas soliņi un atkritumu urnas. Esošais amatu darbnīcas aprīkojums ir nolietojies un nepietiekams, tas ierobežo galdniecības prasmju apguvi, koka izstrādājumu izgatavošanas iespējas un nenodrošina vēlamo kvalitāti dažādu priekšmetu un lietu izveidei, tādēļ biedrība “Annahite” piedalījās minētajā projektu konkursā, gūstot finansējumu savas ieceres īstenošanai.
   Projektā iegādāti galdniecības rokas instrumenti pietiekamā skaitā, lai vairāki lietotāji varētu darboties vienlaicīgi. Šie instrumenti būs piemēroti arī bērniem un iedzīvotājiem bez priekšzināšanām, jo amatu darbnīcā ir pieejami divi biedrības brīvprātīgie pedagogi, kuri māca kokapstrādes pamatus, no kuriem viens ir darbnīcas vadītājs.  Galdniecības amatu darbnīca ir pieejama interesentiem pēc vienošanās un pieprasījuma. Darbnīca pieejama bez maksas.  Galdniecības darbnīcas uzturēšanas izmaksas,  materiālu iegāde un elektrības izdevumi tiek nodrošināti ar biedrības piesaistītiem līdzekļiem. Biedrība, pēc jauno galdniecības instrumentu iegādes, turpinās attīstīt galdniecības prasmju apmācības piedāvājumu, rīkojot nometnes un radošās darbnīcas, kuru laikā bērni un jaunieši apgūs kokmateriālu  atpazīšanu, pirmapstrādi, slīpēšanu, garināšanu, savienošanu, krāsošanu, zāģēšanu, nonākot līdz praktiska kokizstrādājuma izgatavošanai.  Projektā iegādāti sekojoši instrumenti:  akumulatora gravēšanas instruments, virsfrēze, elektriskais skrūvgriezis, mobilais virzuļu kompresors,  krāsošanas pistole kompresoram, triecienurbjmašīna, elektriskais finierzāģis, lentes slīpmašīna, gaisa šļūtene kompresoram, viegla svara spīles, dažāda garuma čuguna spīles,  lentas spīles, rokas ēveles ar maināmiem asmeņiem, uzgriežņu atslēgas, zāģi kokam, zāģi ar cietmuguru,  koka vīles, kalti, plakanknaibles, asknaibles, stūreņi-leņķi,  dažādi āmuri, skrūvgrieži, mērlentas, finierzāģi, pārvietojams lentzāģis, leņķa zāģis.Ar minētajiem instrumentiem varēs izgatavot sadzīvē un saimniecībā noderīgas lietas: putnu būrīšus, krēslus, solus, siltumnīcu karkasus, laipas, atpūtas vietu aprīkojumu, galdus, atkritumu tvertnes, svečturus, gleznu rāmjus, planšetes, veikt remontdarbus nojumēm, terasēm, balkoniem un lapenēm, u.t.t.

Biedrības “Annahite” valdes priekšsēdētāja Kristīne Šteinberga

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm