Starptautiskā projekta uzdevumi ir interesanti un saistoši

Starptautiskā projekta uzdevumi ir interesanti un saistoši

2023-05-09, 13.53

Ugāles vidusskola kā partnera dalībvalsts iesaistījusies “Erasmus+” projektā “Drinking Europe’s Water’’ (Dzersim Eiropas ūdeni), un pašlaik Latvijā viesojas jaunieši un viņu pedagogi, projekta dalībnieki, no Bulgārijas, Rumānijas, Grieķijas un Turcijas.

Projekta darbības laiks ir no 2020. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. jūnijam. 20 Ugāles vidusskolas audzēkņi, kā norāda angļu valodas skolotāja Dzintra Hartmane, piedalījušies četrās mobilitātēs, kuras norisinājās pieminētajās dalībvalstīs, bet Latvijā notiek pēdējā un noslēdzošā mobilitāte.

Projekta koordinējošā valsts ir Grieķija. Uzdevumi, kuri ir jāpaveic, ir interesanti un saistoši. Piemēram, katrai dalībvalstij jāapkopo to mākslinieku gleznu reprodukcijas, kuri gleznās attēlojuši upes un ezerus. “Arī mēs projekta uzdevumus saistām ar ūdens resursu izzināšanu un apskati. Pirmo dienu pavadījām pie Usmas ezera, dosimies apskatīt platāko ūdenskritumu Eiropā – Ventas rumbu. Mēs varam lepoties ar to, ka mūsu skolēni ļoti labi komunicē angļu valodā, aktīvi iesaistās uzdevumu sagatavošanā un to izpildē,” teic Dzintra Hartmane, kura jau vairākus gadus ļoti aktīvi iesaistās “Erasmus+”programmasaktivitāšu organizēšanā.

Šoreiz, kad Ugālē nedēļu uzturas viesi no Grieķijas un Turcijas, Bulgārijas, Rumānijas, viņi apmeklēja arī novada domi, tiekoties ar domes priekšsēdētāju Aivaru Mucenieku un viņa pirmo vietnieku Gunti Mačtamu. Nelielā prezentācijā domes priekšsēdētājs raksturoja Ventspils novadu, pastāstot par tā bagātībām, uzsverot, ka lielākā no tiem ir meži, bet nevar nepieminēt arī ezerus un upes. Bet vislielākā vērtība, protams, ir cilvēki, kuri dzīvo Ventspils novadā. Viņu nav daudz, tāpēc katrs ir svarīgs. Viesi izteicās, ka viņiem ļoti patīk sakoptā Ventspils, un domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks atbildēja, ka tā ir lieta, ko novads var mācīties no kaimiņiem. 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm