Siltumenerģijas patēriņa salīdzinājums Ventspils novada daudzdzīvokļu mājās: kāds ir ietaupījums, veicot mājas tehniskā stāvokļa uzlabošanas pasākumus

Siltumenerģijas patēriņa salīdzinājums Ventspils novada daudzdzīvokļu mājās: kāds ir ietaupījums, veicot mājas tehniskā stāvokļa uzlabošanas pasākumus

2024-02-09, 08.35

SIA “VNK serviss” komanda ir izveidojusi salīdzinošu pārskatu diagrammas veidā par vidējo siltuma patēriņu no novembra līdz janvārim (kWh un 1m2) Ventspils novada daudzdzīvokļu mājās.

Salīdzinošajā diagrammā atspoguļoti šo mēnešu siltuma patēriņa dati, aprēķinot vidējo siltuma patēriņu uz vienu apkurināmo kvadrātmetru mēnesī. Tomēr jāņem vērā, ka šis salīdzinošais pārskats neiekļauj informāciju par tādiem faktoriem kā, piemēram, mājas sēriju, kas ir ļoti nozīmīgs energoefektivitātes faktors, proti, atšķirīgu sēriju mājas ir celtas dažādos gados, un to celšanā ir izmantoti citi materiāli, kas var ietekmēt siltumizolāciju.

Tāpat namu siltumenerģijas patēriņu ietekmē arī ģeogrāfiskais novietojums, kā dēļ vietās pie jūras vai meža lielā vēja vai zemo temperatūru dēļ var būt lielāks siltuma patēriņš. Būtisks faktors ir gaisa temperatūra, jo, pazeminoties gaisa temperatūrai, palielināsies siltumenerģijas patēriņš. Salīdzinot ar pagājušo gadu, 2024. gada janvāra vidējā gaisa temperatūra kopumā bija vairākus grādus zemāka nekā 2023. gada janvārī. Savukārt aizvadītā gada decembris bija nedaudz siltāks par 2022. gada decembri.

2023. gadā ar SIA “VNK serviss” atbalstu, piedaloties ALTUM aizdevuma programmā, sešos Ventspils novada daudzdzīvokļu namos tika veikti jumta seguma nomaiņas darbi, tādējādi uzlabojot māju tehnisko stāvokli un samazinot siltumenerģijas patēriņu, novēršot siltuma zudumus caur jumtu.

Aplūkojot diagrammu, redzams siltumenerģijas patēriņa salīdzinājums to Ventspils novada daudzdzīvokļu namiem, kuros pērnā gada laikā tika realizēti jumta seguma nomaiņas darbi. Dati vēsta, ka namos ar jaunajiem jumtiem vidējais siltumenerģijas patēriņš 2023. gada decembrī bija par 4,4–7,9 kWh/1m2 mazāks nekā 2022. gadā pirms tika veikti jumtu nomaiņas darbi jeb vidēji ~ 6 kWh mazāks siltuma patēriņš uz vienu apkurināmo kvadrātmetru. Decembra mēnesī tas norāda uz no 11,6% mazāku siltuma patēriņu Puzes pagasta “Atvaru” namā līdz pat 21,7% patēriņa samazinājumam Usmas pagasta “Rubīnos”.

Aicinām iedzīvotājus atrast savu daudzdzīvokļu namu šajā diagrammā un padomāt, vai, iespējams, būtu nepieciešams veikt kādus mājas tehniskā stāvokļa vai energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus, kas palīdzētu samazināt siltuma patēriņu. Šādi pasākumi ir, piemēram,  jaunu logu un durvju uzstādīšana kāpņutelpās, cauruļvadu, pagrabu un bēniņu siltināšana. Tālākos soļus šādu pasākumu veikšanā sadarbībā ar mājas pārvaldnieku ir iespējams kopīgi pārrunāt māju kopsapulcēs.

SIA “VNK serviss”

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm