Projekta “Live Lake” aktivitātes

2023-02-09, 13.08

Kopš 2021. gada 1. marta Ventspils novada pašvaldība īsteno Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu LLI-449 “Ezeru pārvaldība un apsaimniekošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā” (LIVE LAKE). Projekta mērķis ir uzlabot ezeru resursu apsaimniekošanu un pārvaldību.

Īstenotas šādas projektā plānotās aktivitātes: ir izstrādāti ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumi Usmas un Puzes ezeram, iegādāts niedru pļāvējs ar aprīkojumu Usmas ezera attīrīšanai no niedrēm. Līdz 2022. gada beigām Usmas ezerā niedres izpļautas aptuveni 11 ha platībā. Papildus minētajām aktivitātēm, ir iesniegti un apstiprināti projekta grozījumi, proti, tiks iegādāti divi krūmgrieži, kas nepieciešami, lai atbrīvotu izpļauto niedru pagaidu novietnes no apauguma. Šāda prasība ir minēta Valsts Vides dienesta reģionālās vides pārvaldes izdotajos tehniskajos noteikumos. Ir apstiprināti arī grozījumi attiecībā uz projekta īstenošanas termiņa pagarināšanu. Tas nozīmē, ka visiem projekta partneriem ir pilnībā jāīsteno projekta aktivitātes līdz š. g. 31. maijam. Neskatoties uz projekta termiņa pagarinājumu, Ventspils novada pašvaldība īstenos visas projektā plānotās aktivitātes līdz š. g. 28. februārim.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir 56 338,62 eiro, no kurām 85% jeb 47 887,82 eiro sedz Eiropas Reģionālais attīstības fonds, 5% jeb 2 816,93 eiro ir Valsts budžeta dotācija, bet 10%, kas ir 5 633,87 eiro – Ventspils novada pašvaldība.

Vairāk par projektu var uzzināt mājaslapā: Ventspils novada pašvaldība un Latvijas-Lietuvas sadarbības programmas mājaslapā: https://old.latlit.eu/supported-projects/?call=2nd%20call.

Par sniegto informāciju nav atbildīga Eiropas Savienība. Šis dokuments sagatavots ar Eiropas savienības finansiālu atbalstu. Par šī dokumenta saturu pilnībā atbild Ventspils novada pašvaldība un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.