Popē varēs apskatīt zirgus un svērt ķirbjus 

Popē varēs apskatīt zirgus un svērt ķirbjus 

2020-09-18, 08.34

26. septembrī plkst. 13 Popes pagasta pilskalnā sāksies ķirbju ballīte, bet jau plkst. 10 turpat netālu pulcēsies jātnieki un zirgi, lai piedalītos jāšanas sporta treniņsacensībās konkurā piecos maršrutos. Sacensību rīkotāja zirgkope Antra Korāte gaida viesos vismaz četru piecu klubu pārstāvjus un teic, ka skatītājiem būs interesanti vērot, kā skaistie dzīvnieki pārvarēs šķēršļus.
Pēc tam, kad būs apskatīti zirdziņi, pilskalnā pusdienlaikā lielāko ogu saimnieki dižosies ar saviem ķirbjiem. To var darīt ne tikai popiņi, bet ikviens, kura dārzā izaudzis prāvs dārzenis. Ķirbju ballītes apmeklētāji aicināti ņemt līdzi receptes, kuru sastāvdaļās iekļauta lielā oga, un no tās pagatavotos kārumus. Popes kultūras nama vadītāja Indra Grosbārde cienās ar pašas vārīto ķirbju biezzupu, katlā vārīsies ugunskura zupa, Indra cels galdā arī zeltaino ķirbju medu.
Šis būs jau devītais rudens, kad Popē notiks ķirbju ballīte, tā noslēdzot vasaras sezonu, pamazām tuvojoties gadalaikam, kad daba uz kādu laiku atpūšas, lai nākamajā vasarā un rudenī atkal priecētu ar labu ražu.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm