Piltenes pamatskolas skolēni pēta pēdas

Piltenes pamatskolas skolēni pēta pēdas

2023-11-24, 14.11

Visi, kas staigā, atstāj pēdu nospiedumus. Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils grīdas flīzes sevī glabā noslēpumainas pēdas, kas ir kultūras mantojums un vēstījums no senajiem laikiem. 21. un 22. novembrī Piltenes pamatskolas skolēni devās uz muzejpedagoģisko nodarbību “Pēdas paliek”.

Klases stundā skolēni pārrunāja, ko drīkst un ko nedrīkst darīt muzejā. Dabas zinību stundās skolēni lasīja un vēroja videoierakstus par to, kā dzīvnieki piemērojas ziemai un kā var zināt, kas atstājis pēdu nospiedumus sniegā. Tāpat tika pārrunāts, kā cilvēks var palīdzēt dzīvniekiem ziemā un kur var noderēt iegūtās zināšanas par pēdu nospiedumiem.

Kā atzīst sākumskolas sākumskolas skolotājas, šī muzejpedagoģiskā nodarbība “Pēdas paliek” bija papildinājums mācītai vielai dabas zinībās. Tāpat arī iespēja, praktiski darbojoties, apgūt zināšanas savādāk. Skolēniem patika muzeja atmosfēra, interesantās darba lapas un aizraujošās spēles.

Alise: “Pasākums man patika. Patika strādāt grupā.”

Beāte: “Man patika minēt, kam pieder uz ekrāna rādītai pēdu nospiedum.”

Rūdolfs: “Es nezināju, ka ir tik daudz un dažādu pēdu nospiedumu. Tagad zināšu kāds ir mana kaķa pēdu nospiedums.”

Piltenes pamatskolas skolotāja Nelda Matisova

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm