Piltenē sakārtoti infrastruktūras objekti

2023-09-26, 13.33

Piltenē pabeigta Lauku un Zemnieku ielas pārbūve, rekonstruēta Peldu ielas 9 daudzdzīvokļu mājas apkārtne.

Peldu ielā uzbūvēta jauna brauktuve ar bruģi 750 m2 platībā, paplašinot autostāvvietu līdz 250 m2, izbūvēta 520 m2 liela gājēju ietve. Notika sadzīves kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas ārējo tīklu nomaiņa un izbūve 490 metru garumā, arī ielas apgaismes elektrotīklu izbūve 119 metru garumā, uzstādot trīs apgaismojuma balstus ar gaismekļiem. Būvdarbus veica SIA “Ajor”, būvuzraudzību – SIA “BŪŪZ”, projekta autors bija IK “Ardeca”, Aivars Rudzāts. Novada domes deputāti atbalstīja investīciju projekta “Piltenes pilsētas Peldu ielas posma pārbūve” iesniegšanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā valsts budžeta 181 838,39 eiro aizdevuma saņemšanai, no pašvaldības budžeta nodrošinot līdzfinansējumu 15 % apmērā, tas ir, 32 089,13 eiro. Veikta arī daudzdzīvokļu nama apkārtnes labiekārtošana, to izdarīja SIA “Ajor” darbinieki, būvuzraudzība bija uzticēta SIA “BŪŪZ”. Izbūvēta ietve 216,7 m2 platībā, rotaļu laukums aizņem 207,4 m2, zāliena segums – 567,5 m2, uzstādīts veļas žāvēšanas statīvs, 11 atpūtas soliņi, deviņas atkritumu urnas, astoņi velostatīvu komplekti, četri rotaļu elementi, iestādīti 159 dekoratīvie stādi un krūmi.

Savukārt Lauku ielā, kā norāda Piltenes pilsētas un pagasta apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Kress, rekonstruēts segums, izklājot to ar betona bruģakmeni, izbūvēti lietusūdens novades tīkli, ielas apgaismojums, jauna caurteka, esošo elektrības gaisa vadu līniju ieguldot kabelī, izbūvētas jaunas autostāvvietas, nomainot vecos sadzīves kanalizācijas tīklus un akas zem brauktuves. Savukārt Zemnieku ielas posmam, kas bija klāts ar granti, izbūvēja bruģakmens segumu, lietusūdens novades tīklus, ielas apgaismojumu. Šim ielas posmam trijiem pieguļošajiem pašvaldības zemes gabaliem ierīkoti sadzīves kanalizācijas un dzeramā ūdens pieslēgumi, lai īpašumus varētu pārdot apbūvei. Pašlaik labiekārtotie zemes gabali tiek piedāvāti atsavināšanai atklātā izsolē.

Darbi Lauku un Zemnieku ielā realizēti, izmantojot pašvaldības līdzekļus, būvniecības izmaksas bija 467 351,42 eiro. Projekta autors – arhitekts Arturs Siliņš, kurš pārstāv SIA “PBT”, būvuzraugs – Raitis Veidemanis no SIA “BŪUZ”, pārbūvi veica SIA “Saldus ceļinieks” darbinieki.