Pedagogu sanāksmē pasniegti apbalvojumi

2021-08-27, 17.33

27. augustā Popes Kultūras namā notika novada pedagogu sanāksme “Mācāmies un dalāmies, radām un vadām, veidojam pozitīvu vidi”. Izglītības pārvades vadītāja Aina Klimoviča pateicās kolēģiem par darbu, organizējot attālināto mācību procesu. Tas nebija viegli, tādēļ jo lielāks prieks, ka jauno mācību gadu varēs sākt klātienē, protams, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības.

Domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks novēlēja, lai skolotāju loma nemazinās arī jaunajā darba cēlienā, bet viņa pirmais vietnieks Guntis Mačtams apsveica klātesošos ar gaidāmo algas pielikumu, piesakot, ka šajā mācību gadā pašvaldība vēl ciešāk sadarbosies ar izglītības iestādēm, lai laikus pamanītu iespējamās problēmas un veiksmīgi tās atrisinātu. Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča ieteica skolotājiem vispirms parūpēties par sevi, jo tikai tad viņi varēs pilnvērtīgi palīdzēt citiem, bet pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs izteica šādu atziņu – bērni mācās labi tad, kad viņi jūtas labi.

Pasākuma otrā daļa sākās ar pašvaldības apbalvojumu “Gada skolotājs” pasniegšanu. Šoreiz tos saņēma deviņi pedagogi.
Nominācijā “Par inovācijām izglītības procesā” sveica Ugāles vidusskolas skolotāju Aivaru Žoglu un Tārgales pamatskolas skolotāju Baibu Eglīti,
nominācijā “Par ieguldījumu un sasniegumiem audzināšanas, ārpusstundu un interešu izglītības darbā” apbalvota Zūru pamatskolas skolotāja Ilze Stacēviča un Piltenes pamatskolas skolotāja Agrita Stepanska,
nominācijā “Par mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītības darba organizēšanu un vadību” – Piltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” vadītāja Inita Griķe,
nominācijā “Par ieguldījumu un sasniegumiem atbalsta pasākumu nodrošināšanā izglītojamajiem” – Popes pamatskolas logopēde Aelita Meldere un Annahites pamatskolas skolotāja Daiga Milda Jarute,
nominācijā “Par kvalitatīvu, atbildīgu, radošu darbu, augstu kompetences līmeni, aktīvu sabiedrisko darbību izglītības jomā” – Ances pamatskolas skolotāja Selga Puriņa un Tārgales pamatskolas pirmsskolas skolotāja Sanda Junghāne.

Izglītības pārvades vadītāja Aina Klimoviča sveica arī Daigu Silārāju, kura turpmāk vadīs Popes pamatskolu, un Anniju Horsti, jauno pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” vadītāju. Savukārt bijusī Popes pamatskolas direktore Ligita Lukševica saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu. Sanāksmes izskaņā koncertā uzstājās Karīna Tatarinova un Roberts Dinters.