Pašvaldības aicināti, seminārā satiekas uzņēmēji

2024-04-04, 19.44

Ugāles tautas namā “Gaisma” aizvadīts otrais Ventspils novada uzņēmēju un aktīvo iedzīvotāju seminārs “Uzņēmēju vēlās brokastis”, kurš rīkots ar mērķi veicināt savstarpēju sadarbību un komunikāciju, informēt par projektu iespējām, inovācijām, ekonomikas attīstības aktualitātēm un uzņēmēju un pašvaldības savstarpēju sadarbību.

Semināru atklāja Ventspils novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma jomas speciāliste Dace Kolāte, kura priecājās redzēt uzņēmējus tik kuplā skaitā, savukārt Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks investīciju un attīstības jautājumos Andis Zariņš, uzrunājot semināra dalībniekus, pauda gandarījumu visus šeit sastapt, cerot, ka pasākuma programma ir pietiekami piesātināta, lai katrs uz mājām varētu paņemt līdzi informāciju, jaunus kontaktus, kas noderēs ikdienas darbā.

Dienas gaitā klātesošos gan klātienē, gan tiešraidē izglītoja savas jomas speciālisti. Par Lauku atbalsta dienesta un Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes nozīmīgākajām aktualitātēm dalījās Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Inga Leja, pēcāk par pārtikas inovācijām pastāstīja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes pārstāve Renāte Ruska un “EIT Food” iespējas ieskicēja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas licencēšanas speciāliste Lita Lazdiņa. Pēc pārtraukuma semināru ar prezentāciju “Zemāku procentu likmju gaidās” turpināja SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis, par tūrisma aktualitātēm runāja Kurzemes tūrisma asociācijas izpilddirektore Jana Bergmane, savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu uzņēmumiem un jaunumus izklāstīja LIAA pārstāvniecības Ventspilī vadītāja Liene Kataševska.

Noslēgumā Ventspils novada pašvaldības aktualitātes piebilda Ventspils novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma jomas speciāliste Dace Kolāte un domes priekšsēdētāja vietnieks investīciju un attīstības jautājumos Andis Zariņš, atgādinot, ka projektu konkurss “Solis” ir noslēdzies, un šobrīd tiek vērtēti pieteikumi, bet biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja vēl līdz 30. aprīlim pieteikties projektu konkursam “Mēs savā novadā” vides kvalitātes uzlabošanai, kā arī ikviens interesents tiek aicināts pieteikties “Mājas kafejnīcu dienām 2024” Ventspils novadā, kas šogad norisināsies vasarā divas nedēļas nogales pēc kārtas: 17.–18. augustā – “Smeķīgs diens Ventspils novadā” un 24.–25. augustā – “Smeķīg dien noslēgums”. Plašāka informācija ir pieejama Ventspils novada pašvaldības tīmekļvietnē: ventspilsnovads.lv.

Semināru organizēja Ventspils novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Uzņēmēji tiek aicināti sniegt savas idejas par vēlamajām tēmām, specifiskiem lektoriem, kurus vēlētos dzirdēt jau nākamajās “Uzņēmēju vēlajās brokastīs”.