Pabeigta pašvaldības autoceļa pārbūve Ances pagastā

2023-12-28, 15.58

Investīciju projektā “Pašvaldības autoceļa A – 07 “Rīgzemes – Dzintarkrasti” pārbūve, Ances pagastā, Ventspils novadā” pārbūvēts esošais pašvaldības autoceļš A-07 “Rīgzemes – Dzintarkrasti” pilnā garumā 163 m ar cieto segumu, iestrādājot brauktuvē betona bruģa segumu 741 m² platībā un nodrošinot lietus ūdens novadīšanu no brauktuves konstrukcijas un izbūvējot piebrauktuves pie blakus esošajiem īpašumiem.

Projekta īstenošanas gaitā tika izbūvēts ūdensvada posms, demontēta esošā kanalizācija un izbūvēta jauna sadzīves kanalizācija ar kopējo garumu 165 metri, ka arī izvietots jauns satiksmes aprīkojums un apzaļumošana 700 m² platībā (apzaļumošana – kā atliktie darbi 2024. gada pavasara sezonā).

Būvprojektu izstrādāja SIA “PBT”, kas sniedza arī autoruzraudzības pakalpojumus būvniecības laikā. Būvuzraudzības pakalpojumus nodrošināja SIA “SNB projekti”, bet būvniecības darbus veica SIA “Venta 1”.

Rezultātā pieguļošo māju īpašnieki, Ances ciema iedzīvotāji, visi satiksmes dalībnieki, kas ikdienā izmanto šo ceļu tiek nodrošināti ar drošu un atbilstošu transporta infrastruktūru ilgtermiņā. Iegūts arī estētisks kopskats Ances ciema centrā.

Projekts kvalificējās kā Satiksmes ministrijas investīciju projekts pašvaldību ceļu būvniecībai, tā kopējās izmaksas ir 137 539,22 eiro un tās tika nosegtas, izmantojot Valsts kases aizdevumu.

Airas Kajakas foto