Oktobris – Latvijas skolas somas mēnesis

Oktobris – Latvijas skolas somas mēnesis

2023-10-17, 13.39

Kad skolas gads iesācies, bet laukā rudens krāso koku lapas, Popes skolas skolēni dodas interesantos piedzīvojumos kopā ar “Latvijas skolas somu”.

Vecāko klašu skolēni piedalījās piedzīvojumu spēlē Ķemeru nacionālajā parkā “Izlūku gaitās”. Spēles dalībnieki atgriezās tālā pagātnē, kad Ķemeru purvos norisinājās 1. pasaules kara kaujas. Skolēni tika iepazīstināti ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi, tā laika politisko un ekonomisko situāciju. Daļa spēles dalībnieku nokļuva vācu pusē un iepazinās ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Visas prasmes bija jāizmanto, dodoties izlūkgājienā, jo tikai paši drosmīgākie spēj izkļūt no vācu gūsta.

Skolēnu atziņas: “Manuprāt, katram vajadzētu aizbraukt uz šo spēli, tas bija gan vērtīgi, gan interesanti. Mums bija jāsēž tranšejā un jāsargā karogs, mēs zaudējām, jo mūsu karognesējs aizlaidās lapās! Pirmo reizi šāvu ar pneimatisko šauteni. Spēks ir vienotā komandā.”

Kurš uzvarēja kaujā? Latviešu strēlnieki vai vācu karavīri? Tas lai paliek neatklāts!

Jaunāko klašu skolēni devās uz Kuldīgu, lai “Dzīvajā muzejā” un Kuldīgas novada muzejā iepazītos ar dažādiem vēsturiskiem notikumiem Kuldīgā. Pastaigas laikā “Dzīvajā muzejā” interaktīvā veidā ar halogrammu, skaņas efektu palīdzību bērni ceļoja atpakaļ laikā un ar bailēm, prieku, šausmām piedzīvoja interesantus brīžus gan cietumā, gan mēra laikā, gan uz hercoga Jēkaba kuģa.

Kuldīgas novada muzejā skolēni pavadīja “Vienu dienu kungu namā” un iepazinās ar turīga kuldīdznieka dzīvokli, piedalījās nodarbībā “Vēsturei pa pēdām-mazo pētnieku iznāciens”. Skolēniem bija jābūt ļoti vērīgiem un uzmanīgiem, lai saskatītu to, kam ikdienā bieži paskrienam garām. Tā tapa skaisti ornamentāli zīmējumi, kādi atainoti uz māju  durvīm.

Skolēni pēc nodarbībām stāstīja: ”Man patika Dzīvajā muzejā, tur bija baisi, bet otrajā muzejā man patika zīmēt. Mēs redzējām hercogu Jēkabu, sēžam pie galda, es zināju, ka viņš nav dzīvs, bet nobijos, jo viņš strauji liecās uz priekšu. Daudz uzzināju par mēra laiku, es neko iepriekš par to nezināju. Ļoti skaists bija muzeja ziemas dārzs, bet man visvairāk patika kunga kabinets.”

Vislielākais gandarījums pēc šādiem pasākumiem ir tad, kad otrā rītā, satiekot skolēnus, es klausos viņu aizrautīgajos stāstījumos, kurus katrs cenšas papildināt vēl un vēl.

Latvijas skolas soma koordinatore Popes skolā Linda Kiršteine

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm