Novadā uzstādītas ceļazīmes lībiešu valodā

Novadā uzstādītas ceļazīmes lībiešu valodā

2023-12-29, 10.37

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka gar valsts autoceļiem tiek uzstādītas kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes, Lībiešu krasta robežas zīmes un apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes lībiešu valodā, kā arī apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes latgaliešu rakstu valodā.

Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs apstiprināja, ka decembrī Ventspils novadā lībiešu valodā ir uzstādīta Lībiešu krasta zīme, Lielirbes ciema ceļazīmes, kā arī Irbes upes un Ķikana upes zīmes.

Vietas, kur tiek uzstādītas šādas ceļazīmes, izvēlējās darba grupa, kurā darbojās Satiksmes ministrijas, Tieslietu ministrijas, Valsts valodas centra un VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvji. Lībiešu krasta zīmes un ceļazīmes lībiešu valodā un kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes par līgumsummu 9854,64 eiro (ar PVN) un 13630,26 eiro (ar PVN) uzstāda VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”.

Mārča Laksberga foto

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm