Novadā pārbūvē vairākus ceļa posmus

Novadā pārbūvē vairākus ceļa posmus

2024-04-17, 08.44

Ir uzsākta autoceļa Ventspils–Dundaga (P77) pārbūve posmā no Ventspils līdz Ancei (7,38.–13,53. km), informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Kopš pērnā gada ir pieejami programmas “Eiropas Savienības (ES) Attīstības un noturības mehānisms (ANM)” līdzekļi. ES noteiktais mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. Latvijā šo finansējumu administrē Valsts vides un reģionālās attīstības ministrija, un tas tiek novirzīts reģionālo un vietējo ceļu vajadzībām administratīvi teritoriālās reformas gaitā.

Kurzemes reģionā šogad ar ANM finansējuma atbalstu pārbūvē arī autoceļa Ventspils–Dundaga (P77) posmu no Ventspils līdz Ancei (7,38.–13,53. km). Projekts paredz pilnu segas pārbūvi, ieklājot jaunu salizturīgo kārtu, nesaistīta minerālmateriāla kārtas un divas jaunas asfaltbetona kārtas. Plānots sakārtot arī ūdens atvadi – rakt grāvjus un izbūvēt jaunas caurtekas, izzāģēt kokus un krūmus ceļa nodalījuma joslā, kuri traucē konstrukcijām un satiksmes drošībai. Paredzēts pārbūvēt arī esošās pieturvietas un uzstādīt jaunas ceļa drošības barjeras. Būvdarbus objektā veic SIA “SC Grupa” par līgumcenu 3 262 926 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA “Būvju profesionālā uzraudzība”, projekta autors – SIA “Vertex projekti”.

Atgādinām, ka turpinās arī autoceļa Ventspils–Kolka (P124) pirmo desmit kilometru no krustojuma ar Ventspils šoseju (A10) līdz pagriezienam uz Liepeni (0,00.–9,93. km) pārbūve. Posmā ieklās reciklētu veco asfaltu, kam pievienota jauna nesaistīta minerālmateriāla kārta, bet atsevišķos posmos veiks pilno pārbūvi ar jaunu salizturīgo kārtu un  nesaistīta minerālmateriāla kārtām. Sakārtos ūdens atvadi, pārbūvēs Klāņu–Būšnieku kanāla caurteku, veiks koku, krūmu un meža zāģēšanu ceļa nodalījuma joslā, pārbūvēs esošās pieturvietas un veiks citus darbus. Būvdarbus veiks piegādātāju apvienība “VIA un Vianova” par līgumcenu 5 335 363 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA “Būvju profesionālā uzraudzība”, projekta autors – SIA “Vertex projekti”.

Pašlaik uz valsts reģionālā autoceļa Ventspils–Kolka (P124) posmā no Ventspils līdz Liepenei ir trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojumi noteikti 70 un 50 km/h. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 35 minūtes.

Informācijas avots – “Latvijas Valsts autoceļi”
Mārča Laksberga foto

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm