Norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls

Norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls

2024-04-23, 09.03

Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 12.00 Ventspils Bērnu bibliotēkā norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls, kurā tiksies trīspadsmit 5. klašu skolēni no Ventspils pilsētas un novada skolām, lai cīnītos par čempiona titulu un tiesībām pārstāvēt reģionu Kurzemes starpfinālā, no kura tālāk nacionālajam finālam izvirzīs trīs finālistus.

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību pirmsākumi Latvijā meklējami 2017. gada septembrī. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīva. Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11–12 gadus veciem zēniem un meitenēm, lai veicinātu bērniem interesi par lasīšanu un grāmatām. Sacensības radušās Nīderlandē pirms vairāk nekā 20 gadiem.

Ventspils reģiona fināla uzvarētāju noteiks trīs žūrijas locekļi. Žūrija vērtēs dalībnieka dikciju, lasīšanas tempu, spēju aizraut auditoriju un veidot emocionālu kontaktu, prasmi izmantot savu balsi.

Sacensības norisinās četrās kārtās – vietējā skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona finālā, starpfinālā Kurzemē un nacionālajā finālā Rīgā. Nacionālā fināla uzvarētājs iegūs Latvijas Republikas Lasīšanas čempiona titulu un uz gadu kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju. Direktora pienākumos ietilpst piedalīšanās dažādos pasākumos, bērnu literatūras un bibliotēku pakalpojumu vērtēšana, viedokļa paušana medijiem. Uzvarētās saņems trofeju, kas gadu atradīsies skolā, kuru skolēns pārstāv.

Ventspils reģiona lasīšanas sacensību norisi atbalsta Ventspils dizaina darbnīca “RADE”, Kino Rio, Olimpiskais centrs “Ventspils”, SIA “Diana Sveces” un grāmatnīca “Globuss”.

Informācijas avots – Ventspils Bērnu bibliotēka

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm