Latvijas dabas tūrista ētikas kodekss

Latvijas dabas tūrista ētikas kodekss

2023-09-14, 10.27

Latvijas meži, upes, ezeri, jūra, purvi, pļavas un citas dabas teritorijas ir atvērtas visiem, kas spēj novērtēt to saturu, skaistumu un cienīt to tiesības uz pastāvēšanu.

Dabas tūrista ētikas kodekss kā padomdevējs ir domāts ikvienam – ceļotājam, dabas vērotājam, pētniekam, atpūtniekam, ogotājam, sēņotājam, aktīvās vai pasīvās atpūtas baudītājam, kas dodas dabā. Mūsu kopējais mērķis ir sargāt un saglabāt nākamībai dabas vērtības – nedzīvo un dzīvo dabu, dzīvotnes, ainavu, cilvēka un dabas mijiedarbībā veidoto vidi.

Latvijas dabas tūrista ētikas kodekss

Latvijas dabas tūrista ētikas kodekss tiešsaistē

Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” 2022. gada beigās uzsāka projektu “Zaļā Josta – vienoti noteikumi atpūtai dabā visās piekrastes teritorijās Latvijā”. Viens no projekta mērķiem – izstrādāt vienotu skaidrojumu kopumu sabiedrībai, kas regulē piekrastes dabas teritoriju izmantošanu tūrisma un atpūtas nolūkos – Dabas tūrista ētikas kodeksu (DTEK). Ar dabas tūristu šajā gadījumā tiek saprasts cilvēks, kas dažādu mērķu un motivāciju vadīts dodas dabā. Tas ir dabas izzinātājs, pētnieks, aktīvās (pārgājieni, velo vai laivu braucieni u. c.) vai pasīvās atpūtas piekritējs, cilvēks, kas dabā sporto, ogo, sēņo, makšķerē, vai meklē slēpņus.

2023. gadā “Lauku ceļotājs”, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Telpiskās plānošanas un zemes pārvaldības departamentam, izveidoja darba grupu, kurā iesaistīja nozares profesionāļus DTEK izstrādei. Kopumā notika divas darba grupas sēdes un DTEK sabiedriskā apspriešana. Kaut arī DTEK tika izstrādāts uz Baltijas jūras piekrastes piemēra, tas ir izmantojams arī pārējā Latvijas teritorijā. DTEK izstrādes procesā tika izanalizēti ap 80 dažādi tiesību akti – likumi, Ministru kabineta noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi u. c. Kopumā procesā tika iesaistīti 53 eksperti no valsts un pašvaldību iestādēm, vides un tūrisma NVO u. c.

Informācijas avots – Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm