“Kurzemes kultūras programmas 2024” ietvaros šogad īstenošanai apstiprināti 67 projekti

2024-04-30, 09.37

Kurzemes plānošanas reģiona izsludinātajā Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursā “Kurzemes kultūras programmā 2024” Valsts kultūrkapitāla padome apstiprinājusi 67 projektus par kopsummu – 167 500 eiro.  Projektu īstenošana ļaus bagātināt kultūras piedāvājumu visās Kurzemes reģiona administratīvajās teritorijās – Dienvidkurzemes novadā, Kuldīgas novadā, Saldus novadā, Talsu novadā, Tukuma novadā, Ventspils novadā, kā arī Liepājas un Ventspils valstspilsētā – līdz pat šī gada 15. decembrim.

Konkursā kopumā tika saņemts un sešu  “Kurzemes kultūras programmas” ekspertu komisijā izvērtēts 141 projekta pieteikums par kopsummu – 621 020,99 eiro.

Atgādinām, ka, lai veicinātu kultūras pieejamību sabiedrībai, Kurzemes plānošanas reģions šī gada marta sākumā izsludināja Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursu “Kurzemes kultūras programmā 2024” un pieteikumi tika pieņemti līdz marta beigām. Saraksts ar atbalstītajiem kultūras projektiem “Kurzemes kultūras programmas 2024” ietvaros, kā arī  plašāka informācija par “Kurzemes kultūras programmu 2024” pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļā “Kultūra“.

Par Kurzemes plānošanas reģionu Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006. gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību. To veido 8 pašvaldības: 2 valstspilsētas – Liepāja un Ventspils – un 6 novadi – Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novads. Vairāk par Kurzemes plānošanas reģionu, tā funkcijām un īstenotajiem projektiem var uzzināt: www.kurzemesregions.lv

Informācijas avots – Kurzemes plānošanas reģions