Izteikta pateicība divām pedagoģēm

Izteikta pateicība divām pedagoģēm

2021-08-31, 15.57

Ventspils muzejs septīto gadu pasniedza rakstnieka un pedagoga Herberta Dorbes balvu “Gada humanitāro zinību skolotājs”.  To saņēma Ventspils 6. vidusskolas sākumskolas pedagoģe Ilze Šnepste, bet pateicība izteikta arī divām skolotājām no Ventspils novada skolām: Gunitai Smiltiņai-Apinei no Piltenes vidusskolas un Evitai Kubinskai no Zūru pamatskolas.

Viņas saņēma atzinības rakstus, muzeja izdevumus un bibliotēkas piemiņas veltes. Evita Kubinska uzteikta par profesionālu un ilggadīgu darbu un literatūras un kultūras popularizāciju jaunākajai paaudzei 2020./2021. mācību gadā, bet Gunita Smiltiņa-Apine – par aizrautīgu darbu ar skolēniem, veicinot latviešu valodas un literatūras mīlestību 2020./2021. mācību gadā.

Zūru pamatskolas direktore Santa Broša, iesniedzot pieteikumu konkursam, norādīja, ka latviešu valodas skolotāja Evita Kubinska ir prasīga un radoša. Viņas vadītās stundas ir interesantas, tāpēc skolēni ar prieku apgūst nepieciešamās zināšanas, turklāt pedagoģe pamana talantus un sagatavo erudītākos audzēkņus olimpiādēm un dažādiem konkursiem. Evita Kubinska ir aktīvi sadarbojusies ar Ventspils muzeju, Ventspils pilsētas un novada bibliotēkām novada literatūrai un kultūras vēsturei veltīto attālināto nodarbību apmeklēšanā. Skolēni iepazinušies ar Piejūras brīvdabas muzeja piedāvātajām gadskārtu muzejpedagoģiskajām programmām “Met Meteni”, “Ceļā uz Lieldienām”, “Laikā ap Ūsiņiem” un Herberta Dorbes muzeja aicinājumu uzzināt par rakstnieku Dorbi un viņa darbu “Aina ar brālīti meklē cālīti”.

Savukārt Piltenes vidusskolas direktore Edīte Dzirniece, raksturojot latviešu valodas un literatūras skolotāju Gunitu Smiltiņu-Apini, uzsvēra – iepriekšējā mācību gadā pedagoģe mērķtiecīgi un neatlaidīgi darbojās ar 5. klases skolēniem, lai attīstītu viņos lasītprieku un radošās spējas. Ar savu piemēru skolotāja veicināja audzēkņu aktīvu līdzdalību skolas dzīvē, ar savu entuziasmu un iedvesmu modināja skolēnos zinātkāri un mīlestību pret literatūru un savu novadu. Organizējot mācību stundas attālināti, Gunita izmantoja radošu pieeju, lai ieinteresētu savus skolēnus jaunajos mācību apstākļos un viņiem nebūtu mācību procesā jāpieņem pasīva pozīcija, bet tiktu meklēta saikne starp nezināmo un jau zināmo. Skolotāja divas reizes mācību gadā organizēja lasīšanas semināru, kurā skolēni izvēlējas savam vecumam atbilstošu daiļliteratūras grāmatu no savas vai Piltenes pilsētas bibliotēkas. 5. klases skolēni programmas “Latvijas skolas somas” gaitā apmeklēja Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja pedagoģiskās nodarbības. Literatūras stundā skolēniem bija jāizstāsta, kāds ir maizes ceļš, jāatceras vecvārdi un to skaidrojumi. Pedagoģe sagatavoja 5. klases audzēkņus novada skatuves runas konkursam un Nacionālajām skaļās lasīšanas sacensībām, un viena skolniece reģiona finālā ieguva trešo vietu.

Apsveicam abas skolotājas – lai arī turpmāk ir daudz jaunu ieceru un degsme tās īstenot!

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm