Izglītības iestādes saņēmušas draudu e-pastus

2023-10-11, 11.21

Portālā LSM.lv ziņots, ka aptuveni 300 mācību iestādēs visā Latvijā otrdien, 10. oktobrī, saņēma e-pastus par iespējamiem drošības riskiem. Izvērtējot informāciju, Valsts policija norādīja, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukumam un draudu līmenis tiek raksturots kā zems.

Naktī uz trešdienu, 11. oktobri, līdzīgus draudu e-pastus saņēmuši arī aptuveni 400 bērnudārzi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” atklāja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. Viņš norādīja, ka Valsts policija nekavējoties informējusi pirmsskolas izglītības iestādes, ka šie ir zema līmeņa draudi un evakuācija iestādēs nav nepieciešama. Ruks norādīja, ka šobrīd ir svarīgi vainīgo personu vai personas pēc iespējas ātrāk aizturēt, tāpēc nebūtu pareizi detalizēti izklāstīt, ko VP līdz šim par e-pastu nosūtītāju vai nosūtītājiem izdevies atklāt.

“Svarīgākais šobrīd ir sabiedrībai saprast, ka draudu un terorisma līmenis valstī nepaaugstinās,” uzsvēra Ruks. Policijas priekšnieks aicināja bērnudārzu vadību nekādā gadījumā neļauties panikai un informēt par draudu saņemšanu policiju, vienlaikus atgādinot, ka evakuācija nav nepieciešama.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sākušas kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 231.1 panta par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu.

Valsts policija ir nosūtījusi visām pirmskolas izglītības iestādēm un atsevišķām skolām rekomendācijas, kā rīkoties, un aicina tām sekot, atgādinot, ka šādās situācijās ir svarīgi saglabāt mieru un rīkoties racionāli.

Ventspils novada Izglītības pārvalde informē, ka draudu e-pastus ir saņēmusi Ugāles vidusskola, kā arī PII “Zīļuks” un PII “Rūķītis”. Izglītības iestādes ziņojušas Valsts policijai un ievēro visas prasības un rekomendācijas. Izglītības darbs šajās mācību iestādēs norisinās ierastajā ritmā.