Īstenots 2023. gada sezonas piekrastes apsaimniekošanas projekts

2023-10-03, 13.25

Ventspils novada pašvaldība 2023. gada 8. maijā parakstīja sadarbības līgumu ar biedrību “Latvijas Pašvaldību savienība” par nacionālās nozīmes projekta Nr. 1-08/42/2023 “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” īstenošanu no pieejamā Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) finansējuma līdzekļiem.

Projekta mērķis bija īstenot jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti iedzīvotājiem, atpūtniekiem un tūristiem, kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību un veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos. Ventspils novada projekta uzdevums ir veikt piekrastes joslas apsaimniekošanu Tārgales, Vārves, Užavas un Jūrkalnes pagastos laika posmā no 2023. gada 1. maija līdz 30. septembrim.

Lai īstenotu projektu, Ventspils novada pašvaldība noslēdza darba līgumus ar piecām personām par regulāru atkritumu savākšanu no 1. maija līdz 30. septembrim, atkritumu savākšanas nodrošināšanai tika iegādāti cimdi un atkritumu maisi. Projekta ietvaros tika iegādātas 40 atkritumu urnas. Sadarbībā ar Ventspils labiekārtošanas kombinātu tika nodrošināta atkritumu konteineru noma un apkalpošana. Projekta ietvaros tika savākti aptuveni 100 m3, kas ir par 68 m3 mazāk nekā pagājušā gada sezonā. Projekta īstenošanas vietās tika izvietots informatīvs plakāts.

Ventspils novada pašvaldībai piešķirtais 100% LVAF finansējums bija 33 104 eiro.

Guntara Reķa un Gunitas Ansones foto