Helgi Daubarei piešķirts Atzinības raksts

Helgi Daubarei piešķirts Atzinības raksts

2020-11-16, 09.28

Sagaidot valsts 102. dzimšanas dienu, folkloras kopas “Kāndla” dziedātājai Helgi Daubarei piešķirts Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības raksts. Centra direktore Signe Pujāte norāda, ka Helgi tiek apbalvota par ilggadēju, godprātīgu un radošu ieguldījumu lībiešu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā, popularizēšanā  un tālāknodošanā.

Helgi Daubare ir lībiešu folkloras kopas “Kāndla” ilgtspējas pamats. Viņa vienmēr ir mācījusi dziedātājiem pareizu izrunu, jo dzimusi un augusi Igaunijā. Hāpsalā un visā Igaunijā Helgi pazīst kā slavenā tēlnieka Romana Haavamegi meitu. Jūlijā “Kāndlas” dziedātāji bija Verskā un piedalījās viņas tēva projektētā pieminekļa atklāšanu Brīvības karā kritušajiem karavīriem Igaunijā.
Helgi folkloras kopā “Kāndla” darbojas ir jau 32 gadus, kopš Atmodas laika. Ar “Kāndlu” viņa piedalījusies visos 11 “Balticas” festivālos Latvijā, vairākas reizes arī Igaunijā gan kā dalībniece, gan kā goda viešņa. Kopš 1990. gada ar kopu “Kāndla” Helgi bijusi septiņu Dziesmu svētku dalībniece Latvijā, piedalījusies divos igauņu Dziesmu svētkos un somu ingeru dziesmu svētkos.
Helgi kopā ar folkloras kopu “Kāndlu” regulāri kuplina Ventspils novada kultūras pasākumus un gadskārtu ieražu svētku pasākumus.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm