Dziesmai pa pēdām

Dziesmai pa pēdām

2021-09-21, 12.29

Piltenes pamatskolas 6.–9. klašu skolēni, 16. septembrī, kopā ar multiinstrumentālistēm, dueta „VIOLIN DIIVAS” dalībniecēm Leldi Zaržecku un Inesi Fedorovsku, devās dziesmai pa pēdām.
Muzikāli izglītojošā nodarbība “Dziesmai pa pēdām” stāsta par Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku mantojumu Latvijas kultūrā. Bērniem un jauniešiem saistošā valodā tiek izskaidroti svētku rašanās pirmsākumi – neskatoties uz sarežģīto tematu, stāstījums ir vienkāršots un krāsains, lai skolēniem veicinātu izpratni par svētku nozīmi Latvijas kultūras attīstībā.

Stāstījums tika papildināts ar dažādiem attēliem, kas palīdz noturēt jauniešu uzmanību un iepazīstina ar Latvijas tik svarīgo kultūras fenomenu. Nodarbībā apskatīti tādi temati kā – dziesmu svētku vēsture, latviešu tradicionālie tautas tērpi, dziesmu svētku karogs, deju svētki, Mežaparka estrāde dažādos laikos, kā arī nozīmīgākās kora dziesmas, bet svaigu vēsmu stāstījumam piešķir pārsteidzoši fakti par dziesmu svētkiem.
Pēc pasākuma skolēni kopīgi veidoja savu asociāciju plakātu par Dziesmu svētku tēmu, kas pēc tam tika nodots glabāšanai mūzikas kabinetā.

Skolēnu atsauksmes:
Rūta: “Man patika uzzināt dažādus interesantus faktus par svētkiem, kurus neraksta mācību grāmatās. Man šķiet, ka stāstījums būtu labāk uztverams, ja stāstījums tiktu paspilgtināts ar videofragmentiem un attēliem uz ekrāna.”
Sabīne: “Man bija prieks, ka tik daudz jau zinu par Dziesmu svētkiem un varēju atbildēt uz dažādiem jautājumiem. Pasākums man likās interesants.”
Estere: “Pirmo reizi dzirdēju, kā dziesma “Saule, Pērkons, Daugava” skan, ja to izpilda spēlējot vijoli nevis dziedot korī.”

Informāciju apkopoja skolotāja
Nelda Matisova

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm