Domi apmeklēja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards

2022-11-04, 08.37

Īsā darba vizītē Ventspils novada domē ieradās zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kopā ar viņu bija arī ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts un Lauku atbalsta dienesta direktors Ģirts Krūmiņš. Pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, viņa vietnieki Andis Zariņš un Guntis Mačtams, kā arī deputāti Andris Vārpiņš un Raitis Krūmiņš.

Ministrs izteicās par Latvijas lauksaimniecības politiku Eiropas Savienības kontekstā, pieskaroties arī zvejniecības nozarei, kura piekrastē iet roku rokā ar viesmīlības biznesu. Tāpat tika runāts par aktīvā lauksaimnieka statusu un priekšrocībām, arī augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iespējām, uzlabojot ražību.

Novada domes priekšsēdētājs akcentēja pārāk lielos ierobežojumus “Latvijas valsts mežu” iepirkuma konkursos par šķeldas piegādi siltumapgādes ražotājiem, tāpēc pašlaik Ventspils novadam, kas ir mežainākais Latvijā, nav iespēju piedalīties konkursā par šķeldas piegādi no “Latvijas valsts mežiem”. Aivars Mucenieks runāja par stingrāku noteikumu ieviešanu un likumdošanas sakārtošanu jautājumā par nekustamā īpašuma iegādes iespējām Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

Pašvaldības pārstāvjiem bija interese arī par finansējuma pieeju LEADER programmā, un viņi pievērsa uzmanību nepieciešamībai vēl vairāk atbalstīt vietējos ražotājus un ugunsdrošības situāciju mežos, norādot, ka vajadzētu novirzīt lielākus resursus tam, lai varētu sargāt mežus no ugunsnelaimes.