Bezmaksas smilšu spēles nodarbības visiem novada bērniem

Bezmaksas smilšu spēles nodarbības visiem novada bērniem

2020-09-03, 08.28

Ventspils novada pašvaldības projekta konkursa “Jaunietis darbībā 2020” gaitā īstenots pasākums “Smilšu spēle kā veselības veicinātājs”. Tādējādi Zlēku pagasta Dienas un sociālo pakalpojumu centrā iekārtots smilšu spēles terapijas stūrītis – iegādāti materiāli plauktu uzstādīšanai un miniatūras koka figūriņas, kas ataino pasauli mums apkārt.
Sociālā darbiniece Liesma Viļumsone brīvajā laikā apgūst smilšu spēles terapijas metodi Lindes fon Kiezerlinkas Smilšu spēles terapijas institūtā. Viņa savas iegūtās zināšanas izmanto novada iedzīvotāju labā, bez maksas vadot Ventspils novada jauniešiem smilšu spēles nodarbības. Nodarbības palīdz bērniem un jauniešiem risināt problēmas, par kurām viņiem ir grūti runāt. Piemēram, par traumatiskiem pārdzīvojumiem, ģimenes, vienaudžu attiecību problēmām, emocionāla rakstura problēmām, adaptācijas grūtībām vai depresīvām izjūtām.
Jaunieša uzdevums, norāda projekta vadītāja Inita Vekmane, ir izveidot smilšu kastē savu smilšu bildi ar figūrām. Smilšu spēles specifika ir tā, ka simboliskā veidā, izmantojot tēlus, iespējams paust emocijas, izdzīvot pārdzīvojumus un atveseļoties. Tā ir domāšana ar tēlu palīdzību. Kad smilšu bilde ir izveidota, tajā attēlotais saudzīgi tiek izteikts vārdos, pārrunāts ar nodarbības vadītāju, tādējādi izpaužot jūtas un notikumus, kuri ir sāpīgi, un meklēts risinājums.
Ventspils novada vecāki ar bērniem un pusaudžiem tiek aicināti pieteikties smilšu spēles nodarbībām. Tās piemērotas, sākot no četru gadu vecuma. Nodarbības ir bez maksas, tās notiek individuāli, vienas nodarbības ilgums 45 minūtes. Lai saņemtu plašāku informāciju, lūdzu, zvanīt 29723192 vai pieteikties personīgi pie Liesmas.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm