Piešķirts finansējums Usmas ezera līdaku mazuļiem

2021-05-10, 18.00

No Lauku atbalsta dienesta  Zivju fonda padomes  saņemts  apstiprinājums par  10 000 eiro piešķiršanu, kas paredzēti 40 479 līdaku mazuļu svarā no 5 līdz 20 gramiem ielaišanai Usmas ezerā, Ventspils novada pašvaldības iesniegtajā projektā  “Zivju resursu pavairošana Ventspils novada Usmas ezerā-2021”.

No 2017.–2020.g.  Usmas ezerā ielaisti 141 437 līdaku mazuļi, kas uz šo brīdi nav pietiekami, jo Usmas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumos noteikts, ka gadā būtu nepieciešams ielaist vismaz 120 000 līdaku mazuļu populācijas ilgtspējīgas izdzīvošanas un pašatražošanās nodrošināšanai.

Šobrīd tiek slēgts līgums ar SIA “Rūjas zivju audzētava”,  lai nogādātu līdaku mazuļus uz Usmas ezeru, kad tie būs sasnieguši attiecīgo lielumu un svaru.
LAD Zivju fonda finansējums – 10 000,00 eiro.
Ventspils novada pašvaldības finansējums – 1951,01 eiro.