Viduslaiku pilī

Viduslaiku pilī

2018-10-22, 07.25
 

Skolas soma LV100

    4. oktobrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Piltenes vidusskolas 7. klases skolēni viesojās Livonijas ordeņa pilī un piedalījās Ventspils muzeja piedāvātajā muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Viduslaiki pilī”.

  IMG-20181015-WA0004
  IMG-20181015-WA0006

   Viņiem tika dota iespēja iepazīties ar dzīvi viduslaikos un ietērpties tā laika apģērbā. Skolēni aktīvi iesaistījās muzeja pedagoģes Ilvas Buntikas organizētajā nodarbībā, bija ļoti ieinteresēti un atsaucīgi, uzdeva daudz jautājumu.
    “Mēs apsēdāmies pie galda un noskatījāmies prezentāciju par viduslaikiem. Es visvairāk atceros to, ka tur rādīja kurpes un stāstīja, ka kādreiz puiši ir sacentušies par to, kuram būs garākas kurpes. Tad daži klases biedri pārģērbās par tā laika sievietēm, bruņiniekiem un citiem personāžiem”, atceras Linda.
   “Jauki bija tas, ka mūs mīļi uzņēma. Mēs uzzinājām daudz jaunus faktus un varējām iejusties viduslaikos, pārģērbjoties tā laika drēbēs”,  saka Rūta.
   “Es uzzināju, ka viduslaikos visur līdzi vajadzēja nēsāt savu nazi un dakšiņu un, ka vīri varēja precēt 12-gadīgas meitenes. Mani pārģērba par pils pārvaldnieku. Visi viduslaiku apģērbi bija interesanti”, tā  Daniēls.
   “Man ļoti patika prezentācija. Es uzzināju daudz ko jaunu. Piemēram, ka viduslaiku sievietes nedrīkstēja rādīt matus un meitenes precējās 12 gados. Pasākuma beigās mēs fotografējāmies. Bija ļoti jauka diena”, atceras Vanesa.
   Vēstures skolotāja Agita Ameļina, kura bija kopā ar skolēniem šajā pasākumā, saka tā: “Uzskatu, ka šī nodarbība viduslaiku pilī bija ļoti noderīga skolēnu zināšanu nostiprināšanai. Šeit viņi varēja iejusties viduslaiku gaisotnē un dažādās ļaužu kārtās. Viņi iejutās gan ordeņa brāļu, mūku, gan pils komtura un viduslaiku sievietes tēlos, uzvelkot tā laika apģērbu. Šī pārģērbšanās skolēniem patika vislabāk un droši vien visilgāk paliks arī atmiņā. Paldies iniciatīvai “Skolas soma” un Ventspils muzejam par dāvāto iespēju”.

IMG-20181015-WA0005


Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm