Vārvē jauniešiem ir lieliska iespēja sportot  

Vārvē jauniešiem ir lieliska iespēja sportot  

2022-01-24, 16.48

Jau piecus mēnešus pieci aktīvi jaunieši – Agnese Vēbere, Arta Roderte, Dāvis Blāze, Edgars Kotljarevskis un Viktorija Vahitova – Ventspils novada Vārves pagastā īsteno Eiropas Solidaritātes korpusa projektu “Sports solidarizē!”.
Projekta īstenošanas laikā desmit mēnešus vēlamies dot iespēju Vārvē dzīvojošajiem Ventspils novada jauniešiem bez maksas izmantot iekštelpu sporta inventāru Vārves pagasta “Rozītēs”, tā attīstot sevi gan fiziski, gan emocionāli, kā arī veicināt piederības sajūtu kopienai, kas veidojas, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm. Papildus vēlamies mazināt iespēju jauniešiem savu brīvo laiku pavadīt veidos, kas kaitē viņu fiziskajai un garīgajai veselībai. Mūsuprāt, sports paver lielisku iespēju attīstīt cilvēku, it īpaši jaunieti, tāpēc dot iespēju sportot un komunicēt ar vienaudžiem, vienojoties kopīgā nodarbē, mūsuprāt, ir labākais veids, kā sniegt iespēju atrast sev tīkamāko brīvā laika nodarbi, kā arī mazināt nevienlīdzību starp jauniešiem.

Piecu mēnešu laikā ir paveikti dažādi projekta īstenošanas darbi – veikta savstarpējo pienākumu sadale, apkopotas jauniešu vēlmes, iegūtas telpas projekta īstenošanai, kurās veikts kosmētiskais remonts, iegādāts inventārs fizisko aktivitāšu veikšanai, izveidoti vingrojumu plakāti, realizētas divas attālinātās nodarbības ar sertificētu fitnesa treneri Elīnu Ermansoni. Esam saņēmuši pozitīvu atgriezenisko saiti par līdz šim paveiktajiem darbiem, kā arī ieteikumus, kā uzlabot jauniešu pieredzi, apmeklējot treniņu zāli.

Janvāra nogalē tikāmies ar fizioterapeiti Simonu Lauru Kozlovsku, lai kopā diskutētu par jautājumiem, kas saistīti ar fiziskajām aktivitātēm un fiziskās formas uzturēšanu jauniešiem. Projekta turpmākajos mēnešos ir plānoti izaicinājumi un aktivitātes jauniešiem, aktivitāšu plāna izstrāde, kā arī treniņu zāles apmeklētības veicināšana jauniešu starpā, lai katrs jaunietis pēc iespējas vairāk justos gaidīts un vienlīdzīgs.

Esam ļoti pateicīgi, ka projekta realizēšanu atbalsta gan vietējā kopiena, gan Ventspils novada pašvaldība – Vārves pagasta pārvalde.

Projekts “Sports solidarizē!” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Arta Roderte, projekts “Sports solidarizē!”

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika