Stiklos jaunieši mācās bruģēt

Stiklos jaunieši mācās bruģēt

2015-11-09, 12.27

  Mūsdienu bērni dzīvo informācijas sabiedrībā un tehnoloģiskās attīstības laikmetā, kas dod iespēju uzzināt daudz jauna par to, kā interesanti varētu pavadīt savu laiku. Diemžēl tas dod iespēju izvēlēties arī savu laiku pavadīt ne tik labticīgās vai pat destruktīvās nodarbēs. Pieaugušajiem gan valsts, gan reģionālā līmenī būtu jāgādā, lai bērniem būtu nodrošināta iespēja praktiski iepazīties un apgūt dažādas prasmes, pielietojot iegūtās zināšanas savu dzīves kvalitātes uzlabošanā visā turpmākajā patstāvīgās dzīves laikā.

20150914 111216
20150915 132102
20150915 132151
20150921 161324-1

   Nepieciešams veidot jauniešos izpratni par to, ka ar paša darbu var būtiski pilnveidot savu dzīvi, negaidot palīdzību no malas, nestagnējot uz sociālās aizsardzības sistēmas bonusiem. Aizvien biežāk redzam, ka cilvēki ir  pasīvi, saņem sociālās aizsardzības sistēmas likumiskos labumus un pavada laiku degradējošā vidē. Jau no bērnības cilvēku būtu jāorientē uz darbošanos, jāattīsta izpratne par darbu, par sasniedzamiem rezultātiem, par katra cilvēka ieguldījuma nozīmīgumu, neatkarībā no tā garīgajām un fiziskajām spējām.
   Mēs esam konstatējuši, ka jauniešiem trūkst izpratnes par darba nozīmīgumu, par dažādām tehnoloģijām, kas pielietojamas konkrētu darbu paveikšanā.
   Kā risinājumu iepriekš minētajām problēmām saskatījām iespējā startēt Ventspils novada projektu konkursā ‘’Jaunietis darbībā 2015’’.
   Biedrība ‘’Annahite’’, piedaloties projektu konkursā, ieguva finansējumu no Ventspils novada 400.00 eiro apmērā, lai realizētu savu ieceri: rīkot jauniešiem radošo darbnīcu bruģēšanā un soliņu izgatavošanā. Rezultātā zaļajā zonā pie Stiklu internātpamatskolas internāta tika sagatavots segums, nobruģēts celiņš apmēram 50m2 apjomā, izgatavotas koka detaļas soliņu sēdvirsmām un atkritumu urnām un iebetonēti četri soliņi.
   Piedaloties radošās darbnīcas aktivitātēs, veicinājām skolas un bērnu nama jauniešu izpratni par būvdarbu pamatprasmēm, par to, kā ar mērķtiecīgu darbu varam ilgtermiņā veidot paši savu apkārtni pievilcīgāku un pieejamāku. Savas prasmes pedagogu Edgara Mihņēviča un Agra    Apsīša vadībā pilnveidoja Daniels Afanasenko, Kristiāns Kipurs, Uģis Lapiris, Vilnis Bērtulsons, Augusts Gailis, Andris Zamuelis, Alvils Katkovskis, Inguss Anševics, Roberts Tohva, Ruslans Tatarinovičs, Daniels Dalbiņš, Aivis Rullis, Artūrs Dubro, Vitālijs Jurkevičs, Oskars Bērtulsons, Māris Bērtulsons, Dāvis Pujāts.
   Paldies Ventspils novadam, Stiklu internātpamatskolai, Puzes pagasta pārvaldes vadītājam Viesturam Pudulim-Indānam, Alvim Grīnbergam, Kārlim Zaļkalnam, SIA ‘’Ventbetons’’ -Kasparam Štefenbergam un Jānim Andersonam, SIA ‘’Storent’’-Aleksejam Kovaļevskim, kā arī visiem, kuri veltīja savu darbu un laiku šīs ieceres īstenošanai!
   Varam uzskatīt, ka Stiklos veiksmīgi noslēdzies Ventspils novada domes projekts ‘’Jaunietis darbībā 2015’’, atstājot aiz sevis Puzes pagastā atkal vienu labiekārtotu teritoriju.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm