Pūtēju orķestrim “Ugāle” 50+2

Pūtēju orķestrim “Ugāle” 50+2

2023-10-22, 11.56

Latvijā ir 39 pašvaldību dibināti pūtēju orķestri, un viens no tiem – mūsu novada lepnums, pūtēju orķestris “Ugāle” – svinēja 50+2 jubileju, norādot, ka spēlēt pūtēju orķestrī – tas ir stilīgi!

Jubilejas koncerts tautas namā “Gaisma” bija sirsnīgs un labu vārdu sasildīts. Diriģentu Jāņa Smilgas, Lauras Matvejevas, Viestura Ozola, Raita Rēriha un goda diriģenta Imanta Budava vadībā izskanēja kvalitatīvi sagatavota programma, koncertā uzstājās arī vidējās paaudzes deju kolektīva “Usma” dejotāji, jo viņus ar pūtējiem vieno sadarbība un koncertdarbība Ungārijā.

Svētku vakarā kā orķestra krustmātes tika nosauktas Vera Berga un Zane Pamše. Orķestra diriģents Jānis Smilga saņēma Nacionālā kultūras centra Goda rakstu, bet mūziķim Uldim Grundmanim, kurš kolektīvā ir kopš tā dibināšanas dienas, pasniedza centra Atzinības rakstu. Gaviļniekus sveica tuvi un tāli viesi, bet pūtēju orķestrī ir apvienojušies mūziķi ne tikai no Ugāles un Talsiem, bet arī Ventspils, Kuldīgas, Kolkas.

Ventspils novada pašvaldības vārdā kolektīvu sveica domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams, pasniedzot dāvanu karti 1500 eiro vērtībā. Dzirdēts, ka mūziķi šo summu izmantošot jaunu tērpu šūdināšanai. Orķestrī spēlē arī jaunā paaudze – Ugāles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, tādēļ ir cerība, ka arī pēc gadiem Ugālē būs, kas spēlē. Orķestris bija, ir un būs – lai piepildās šis vēlējums!

Foto: Aleksandrs Hmeļņickis

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm