Piltenes katlumājā paredzēts mainīt iekārtas

Piltenes katlumājā paredzēts mainīt iekārtas

2023-01-09, 08.20

Tārgales katlumājā sekmīgi turpinās uzsāktais katla iekārtu nomaiņas projekts, un SIA “VNK serviss” iesaistījis aptuveni 300 tūkstošus eiro Eiropas Savienības finansējuma arī Piltenes katlumājas iekārtu nomaiņai 2023. gadā.

Pēc Piltenes siltuma nodrošināšanas funkciju deleģēšanas SIA “VNK serviss” 2021. gada nogalē, uzņēmuma vadība aktīvi strādāja, lai izmantotu visas pieejamās iespējas piesaistīt papildus Eiropas finansējumu nokalpojušo Piltenes katlumājas katla iekārtu nomaiņai un vienlaikus atrastu arī labāko tehnisko risinājumu, jo esošais apkures katls ir tehniski sliktā, nolietotā stāvoklī un vairs nespēj nodrošināt nepārtrauktu siltumenerģijas ražošanu un piegādi. Turklāt regulāri rodas avārijas situācijas katla iekārtās, radot pārrāvumus siltumenerģijas piegādē iedzīvotājiem.

SIA “VNK serviss” vēlas informēt Piltenes iedzīvotājus, ka, labāko tehnisko un arī finansiāli izdevīgāko risinājumu pagasta iedzīvotājiem, apsekot katlumāju Piltenē, tāpat kā Tārgalē, un sagatavot savus piedāvātos risinājumus tās modernizācijai, tika uzaicināti vairāk nekā desmit dažādu pretendentu gan no Latvijas, gan no tuvākajām Ziemeļeiropas valstīm. Uzaicināti tika tikai tie piegādātāji, kuri jau ir uzstādījuši līdzīga tipa un jaudas katla iekārtas līdzīga klimatiskā reģiona teritorijā un par kuriem iepriekšējas tirgus izpētes rezultātā saņēmām labas atsauksmes no Latvijas un kaimiņvalstu siltuma asociācijām, kā arī citiem siltuma enerģijas ražotājiem.

2022. gada nogalē tika saņemts pozitīvs lēmums arī no Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras (turpmāk – CFLA) par iesniegtā Piltenes katlumājas iekārtu nomaiņas projekta apstiprināšanu, kā arī parakstīts finansējuma līgums ar CFLA, kas paredz līdz pat 304 705 EUR grantu finansējuma piešķiršanu projektam jeb 40% Eiropas finansējumu no kopējām projekta prognozējamajām izmaksām. Precīza grantu finansējuma summa tiks noteikta pēc publiskā iepirkuma procesa noslēgšanās 2023. gada I ceturksnī. Šāda pozitīva ziņa Piltenes iedzīvotājiem nākotnē nozīmē to, ka tarifā iekļautās investīciju atmaksas izmaksas būs par 40% mazākas nekā tās būtu, ja projektu būtu jāīsteno tikai par aizdevuma līdzekļiem. Ja kopējā inflācija neskars citas tarifu veidojošās izmaksu pozīcijas (šķeldu, elektroenerģiju), tad paredzams, ka tarifs nākotnē varētu saglabāties esošajā līmenī vai pat nedaudz (līdz 10%) samazināties. 

Projektu paredzēts īstenot līdz 2023. gada apkures sezonas sākumam, vienlaikus arī sniedzot atbilstošus grozījumus siltumenerģijas tarifā, un tā ietvaros paredzēts esošā, nokalpojušā apkures katla vietā uzstādīt divus jaunus, šķeldas patēriņa ziņā ekonomiskākus, automātiski un attālināti vadāmus apkures katlus, kā arī veikt kustīgās grīdas pilnīgu nomaiņu.

Informācijas avots – SIA “VNK serviss”

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm