Piešķir līdzekļus dūmu detektoru iegādei

Piešķir līdzekļus dūmu detektoru iegādei

2021-03-26, 10.18

Ventspils novada pašvaldība piešķīrusi 3000 eiro dūmu detektoru iegādei, kurus saņems trūcīgās un maznodrošinātas personas, kā arī vientuļie seniori. Detektori izsniegti Sociālajam dienestam, un tā darbinieki parūpēsies, lai ierīces saņemtu visi, kam tās ir paredzētas. Pašlaik zināms, ka detektori nepieciešami 263 mājsaimniecībām novadā, tostarp 50 Ugālē, 40 Tārgalē un 30 Piltenē, bet, ja kāds cilvēks, kuram ir trūcīgās, maznodrošinātas personas vai vientuļā pensionāra statuss, nav iekļauts sarakstā, lūgums savā pagastā pieteikties pie sociālā darbinieka, lai varētu izvairīties no iespējamās ugunsnelaimes.

Sociālā darbiniece Tārgales pagastā Vineta Avdjukeviča teic, ka cilvēki, kuriem viņa izsniegusi detektorus, priecājušies un teikuši, ka nu varēs justies drošāk.
No 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem autonomajiem ugunsgrēka jeb dūmu detektoriem. Autonomo ugunsgrēka detektoru pielietošana, kā rāda pasaules pieredze, ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām. Ugunsgrēka autonomais detektors ir neliela izmēra ierīce, kura patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos ugunsgrēka faktorus (dūmu koncentrāciju, siltumu) un par to ar spalgu, 80 dB skaņas signālu aptuveni pusstundu nepārtraukti brīdināt mājokļa iemītniekus.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm