Paziņojums par vēja elektrostaciju būvniecības projekta EN11 ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu

2023-12-05, 10.17

Pēc Vides pārraudzības valsts biroja lēmuma Nr. 5-02-1/25/2023 (29.09.2023.) ir uzsākts ietekmes uz vidi novērtējums (IVN) plānotajai vēja elektrostaciju (VES) būvniecībai, projekts EN11 un ar to saistītās infrastruktūras izbūvei Talsu un Ventspils novadā.

Vēja parkā plānots uzstādīt līdz 36 VES, kur katras stacijas nominālā jauda varētu sasniegt 7,2 MW. Uzstādāmo VES modelis un tā tehniskie raksturlielumi nav noteikti. VES sākotnējais novietojums un skaits var tikt precizēts IVN procesa gaitā. Vēja parka infrastruktūras tehniskie risinājumi un saražotās elektroenerģijas akumulēšana tiks precizēta IVN procesā. Saražotā elektroenerģija tiks nodota pārvades tīklā, izmantojot esošo augstsprieguma elektropārvades kabeļu līniju. Pieslēguma nodrošināšanai tiks izbūvētas jaunas apakšstacijas, kuru novietojums tiks izvērtēts IVN ziņojuma izstrādes procesā. IVN ziņojuma izstrādes laikā tiks detalizēti vērtētas arī elektroenerģijas uzkrāšanas sistēmu tehnoloģijas un to alternatīvas.

Paredzētās darbības ierosinātājs SIA “ENERCOM”, reģistrācijas numurs 40003960230, juridiskā adrese: juridiskā adrese: Mārupes novads, Mārupe, Kārļa Ulmaņa gatve 119, LV-2167, e-pasts: [email protected] .

Plānoto vēja parku paredzēts izvietot zemes vienībās ar kadastra apzīmējumiem skatīt šeit.

Ar paredzētās darbības iesniegumu var iepazīties internetā www.enviro.lv, Talsu novada un Ventspils novada tīmekļvietnēs, un darba laikā Talsu novada pašvaldībā Talsos, Kareivju ielā 7, un Ventspils novada pašvaldībā Ventspilī, Skolas ielā 4, no 2023. gada 1. līdz 31. decembrim, un šajā laikā sūtīt rakstiskus priekšlikumus par paredzēto darbību Vides pārraudzības valsts birojam (Rūpniecības iela 23, LV-1045, Rīga, tālr. 67321173,  www.vpvb.gov.lv, e-pasts: [email protected]).

11.-15. decembrī www.enviro.lv būs pieejama videoprezentācija un iespēja rakstīt jautājumus uz e-pastu [email protected] un saņemt atbildes vienas darbdienas laikā.

Sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks 13. decembrī plkst. 17.00 saskaņā ar “Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” noteikto: attālināti tiešsaistes videokonferencē. Pieejas instrukcija publicēta www.enviro.lv, pēc pieprasījuma e-pastā [email protected] saiti varēs saņemt arī e-pastā.

Informācija par projektu

Karte

Informācijas avots – SIA “Enviroprojekts” (Publicēts laikrakstā “Ventas Balss” 01.12.2023. Nr. 139.)