Pārbūvē reģionālā autoceļa Ventspils–Kolka posmu pie Ventspils

Pārbūvē reģionālā autoceļa Ventspils–Kolka posmu pie Ventspils

2024-03-24, 20.08

Ventspils novadā ir sākta reģionālā autoceļa Ventspils–Kolka (P124) posma pārbūve no Ventspils šosejas (A10) līdz pagriezienam uz Liepeni (0.-9,93. km). Šajā ceļa posmā ir ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Būvdarbi ilgs līdz šā gada beigām. To laikā visā būvdarbu posmā atļautais braukšanas ātruma būs ierobežots līdz 70 km/h, darbu vietā – 50 km/h. Platuma ierobežojums 3,5 metri. Būvdarbu sākumposmā divos posmos satiksmi organizēs pa vienu joslu ar luksoforiem, visa būvdarbu posma šķērsošanai būs jāplāno 25 minūtes.

Projektā paredzēts pārbūvēt ceļa segumu, lielākajā daļā posma izbūvējot reciklēto kārtu, bet vietām arī pārbūvēs visas ceļa konstruktīvās kārtas. Noslēgumā visā posmā ieklās divas asfaltbetona kārtas.

Posmā arī sakārtos ūdens atvadi – atjaunos grāvjus, tīrīs un izbūvēs jaunas caurtekas, ceļa 3,95. kilometrā pārbūvēs Klāņu-Būšnieku kanāla caurteku. Ceļa nodalījuma joslā izzāģēs ceļa konstrukcijām traucējošos un satiksmei bīstamos kokus un krūmus. Pārbūvēs arī pieturvietas, uzstādīs jaunas ceļa drošības barjeras un veiks citus darbus.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība “VIA” un “Vianova” par līgumcenu 5 335 363,55 eiro (ar PVN), projekta autors – SIA “Vertex projekti”, būvuzraudzību veic SIA “Būvju profesionālā uzraudzība”.

Minētais reģionālā autoceļa Ventspils–Kolka (P124) posms ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā, un būvdarbi tiek finansēti no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem.

Informācijas avots – “Latvijas Valsts ceļi”

Mārča Laksberga foto

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm