Novads piesaista lielu uzmanību starptautiskā izstādē

2023-09-12, 11.27

Jau otro gadu pēc kārtas Ventspils novada pašvaldība sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu pārstāvēja Ventspils novada uzņēmējus un mājražotājus starptautiskajā izstādē “Riga Food 2023”, kas norisinājās trīs dienas no 7. līdz 9. septembrim Rīgā, izstāžu hallē “Ķīpsala”.

Izstāde, tāpat kā katru gadu, bija plaši pārstāvēta no dažādām valstīm, piemēram, Kanādas, Itālijas, Gruzijas, Vācijas, Ukrainas, Baltijas u. c. Izstādē no Ventspils novada pašvaldības puses piedalījās Attīstības, plānošanas un būvniecības nodaļas uzņēmējdarbības un tūrisma jomas speciāliste Dace Kolāte un vecākā projektu vadītāja Līga Dadeika. Kopā ar viņām darbojās arī Taiga Reķe no biedrības “Maģie suiti”, Loreta Pižika no SIA “DabaLaba” un Markuss Valdmanis no SIA “Muss”.

Šajā reizē novada stendā varēja iepazīties ar Rūtas Vītolbergas “Rūtas karaliskajiem gardumiem,” Taigas Reķes gardajiem sklandraušiem, Laines Gestes dabas veltēm, Z/S “Kļavu bites” medu un bišu produktiem, SIA “Ricberry” dabīgajiem saldumiem, Egona Gūtmaņa “Cīrulīšu maizi”, Jūrkalnes pagasta zemnieku saimniecības “Bērziņi” maizi, SIA “Muss” jaunajiem produktiem, SIA “DabaLaba” kulinārijas un maizes izstrādājumiem, A. Šefanovska “Bišudārzu” zemnieku saimniecības piena produktiem un sieru no Ugāles pagasta, kā arī Gunta Niedoliņa darinātajiem koka izstrādājumiem no Jūrkalnes pagasta.

Ventspils novada stends bija bagātīgs un daudzveidīgs, to pārstāvēja ne tikai Ventspils novada uzņēmēji, bet arī Ventspils pilsētas mājražotāja G. Puķīte, ar kuru ir izveidojusies veiksmīga sadarbība pēc “Māju kafejnīcu dienu” pasākuma. Izstādes apmeklētājus ieinteresēja mūsu novadā ceptā maize, kura tapusi pēc sentēvu receptēm un metodēm, ar rokām mīcīta un cepta ar malku kurinātās maizes krāsnīs.

Šajā reizē līdzi paņēmām kūkas, maizi, medu, sviestu, sieru un koka izstrādājumus. Interesi izstādes apmeklētāji izrādīja par koka izstrādājumiem, kurus iegādājās sev un lai nosūtītu radiem uz ārzemēm. Arī mūsu eksprezidents V. Zatlers izvēlējās koka lāpstiņu un lūdza nodot meistaram sveicienu un ziņu, ka viņa izstrādājumi ir ļoti kvalitatīvi.

Izstādes laikā novada stendu apskatīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks un negaidīti mūsu stendu apmeklēja arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš vēlējās sasveicināties un aprunāties ar stenda pārstāvjiem.

Izstādē ne tikai prezentējām novada produkciju, bet arī reklamējām mūsu uzņēmējus, atpūtas un izklaides vietas un tūrisma iespējas. Apmainījāmies ar kontaktiem un pārrunājām dažādas sadarbības iespējas. Pēc izstādes secinājām, ka izstāde ir ļoti laba vieta, kur dibināt kontaktus un apmainīties ar pieredzi, kā arī to, ka Ventspils novadā ir nepieciešamība pēc mājražotāju kooperatīva, ņemot piemēru no kaimiņu pašvaldībām, kā, piemēram, no Saldus un Kuldīgas. Šāds kooperatīvs nepieciešams, lai pēc iespējas vairāk apvienotu mājražotājus, kuri izstādes laikā varētu uzrunāt apmeklētājus, atbildot uz dažādiem jautājumiem, rosinot ne tikai iegādāties produkciju, bet arī dibinot kontaktus sadarbības veidošanai un uzklausot ierosinājumus jaunu produktu ražošanā.

Dace Kolāte
Daces Kolātes arhīva foto