Nosvinēta Ameles skolas 160. dzimšanas diena

Nosvinēta Ameles skolas 160. dzimšanas diena

2023-09-08, 20.58

Sirsnīgi apskāvieni, mīļa sasveicināšanās, pārsteiguma pilni jautājumi: “Vai tā patiešām esi tu?” izskanēja Ameles skolas 160 gadu jubilejas svinībās. Tās apmeklēja 11 mācību iestādes absolventi, un viņi visi bija ieinteresēti notiekošajā.

Notikuma dalībnieki satikās Puzes pagastā – mežā, kur reiz atradās viņu skola. Tās vairs nav, bet pasākuma vadītāja Anda Lejniece ar savu komandu bija glīti uzposusi norises vietu. Bija padomāts gan par ziediem, gan Ameles skolai veltītu izstādi, gan seniem skolas soliem. Seniori labprāt tajos apsēdās un atcerējās jaunību.

Pirmajā mācību gadā Ameles skolu apmeklēja 12 skolēni, gadu gaitā viņu skaits mainījās, līdz 1956. gadā iestādi slēdza. Skola bija atvērta 93 gadus, un tajā atradās pat cietums, kurā pārdomāt nodarīto varēja vietējie likumpārkāpēji. Ameles skolas jubilejā bieži pieminēja skolotājus Frici un Zentu Pumpurus, jo Fricis mācību iestādē nostrādāja 32 gadus.

Lai varētu svinēt Ameles skolas jubileju, Anda Lejniece piedalījās novada pašvaldības izsludinātajā kultūras projektu konkursā un saņēma finansējumu aktivitāšu organizēšanai. Viņa uzteica pužiņu Agri Āboliņu, jo tieši viņš bija tas, kurš ieteicās, ka jārīko svētki. Tos vadīja arī Skaidrīte Bruhanova, kura labi pārzina Puzes vēsturi, viņa izvaicāja bijušos skolēnus, vai skolas piederumi nesāti somās, pēc kā smaržojusi skola, kādi apavi vilkti kājās utt.

Pēc draudzīgām sarunām un līdzpaņemto fotogrāfiju apskatīšanas klātesošie mielojās ar gardu bukstiņbiezputru un kūku, bet pēc tam brauca uz Spāres kapiem, kur atrodas skolotāju Pumpuru pēdējā atdusas vieta.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm