Lasītprasmes veicināšanas pasākums “Mēs lasām kopā” Piltenes pamatskolā

Lasītprasmes veicināšanas pasākums “Mēs lasām kopā” Piltenes pamatskolā

2024-02-22, 09.30

Jau tradicionāla kļuvusi lasītprasmes vecināšanas aktivitāte Ventspils novada 5.–6. klašu skolēniem “Mēs lasām kopā”, kas ir latviešu valodas jomas koordinatores Māras Plūksnas iniciēts un novada latviešu valodas skolotāju sadarbībā organizēts pasākums.

Katru gadu tiek izvēlēta cita tēma, tekstam pielāgoti uzdevumi, kas atspoguļo ne vien teksta izpratni, bet arī latviešu valodas gramatiskās zināšanas un to pielietošanu.

Šī gada tēma “Karnevāli un masku balles” skolēniem deva zināšanas par karnevāla pirmsākumiem, masku dažādību, nozīmi un to lietošanas specifiku. Skolēni atzina, ka uzzinājuši interesantu informāciju, kā piemēram, kas ir nerrs, ka būt par galma ākstu nemaz nav tikai prast jokot, ka Brazīlijā karnevālam gatavojas gandrīz visa gada garumā, ka maskām ir ne tikai simboliska nozīme, bet arī liels spēks.

Par visu vairāk skolēni bija apmierināti par jaukto grupu darbu, kas, kā viņi saka, ļauj iepazīt skolēnus no citam skolām un uzlabot sadarbības, kā arī komunikācijas prasmes.

Katra komanda prezentēja savu veikumu, īpašu prieku sagādāja iestudētie teatrālie priekšnesumi. Izvērtējot pasākumu, skolēni ieteica paplašināt dalībnieku skaitu, pievienojot lasītprasmes pasākumam arī 4. klases skolēnus. Arvien biežāk ir jāatgādina, ka mācīšanās atslēga ir lasītprasme, tā ir pieredzes iegūšanas veids, informācijas un zināšanu paplašināšana. Mūsdienu skolēns ir zinātkārs, viņam tikai jāsaprot, ka arī lasītprasme veidos viņa pieredzi izmantot, apstrādāt un uztvert iegūto informāciju sev noderīgā veidā – komunikācijā, sadarbībā, izaugsmē, mērķtiecībā, pilnveidē, emocionālā inteliģencē, radošumā.

Foto: Madara Šterna-Matisone
Kolāžu foto autore: Sibilla Veģe

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm