Izmaiņas sociālajā jomā 2021. gadā

Izmaiņas sociālajā jomā 2021. gadā

2021-01-25, 14.18

No 2021. gada 1. janvāra ir stājušās spēkā vairākas izmaiņas sociālajā jomā.
Ventspils novada Sociālais dienests informē par izmaiņām:

  • No 1. janvāra valstī ir palielināts garantētā minimālā ienākuma līmeņa (GMI) slieksnis, kas līdzšinējo 64 eiro vietā ir 109 eiro pirmajai un vienīgajai personai mājsaimniecībā, kā arī 76 eiro pārējām mājsaimniecībā esošajām personām.
  • No šī gada 1. janvāra izmaiņas trūcīgas un maznodrošinātas personas (ģimenes) statusa noteikšanas kārtībā. Lai mājsaimniecību pasludinātu par trūcīgu, pirmajai un vienīgajai personai mājsaimniecībā ienākumiem jābūt ne lielākiem kā 272 eiro (līdz šim 128,06 eiro), bet pārējām personām mājsaimniecībā – 190 eiro.

Atbilstoši Sociālo pakalpojuma un sociālās palīdzības likuma 33. panta trešajai daļai maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība Latvijā ir tiesīga noteikt individuāli, bet ne augstāku par 436 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Ventspils novadā šobrīd ir spēkā esošie noteikumi, kuros noteikts, ka ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo 3 mēnešu laikā nepārsniedz  40 % no valstī noteiktās minimālās darba algas (tas būtu 200,00 eiro) un 306,81 eiro atsevišķi dzīvojošam nestrādājošam vecuma pensijas saņēmējam vai personai ar invaliditāti.

Lai sniegtu plašāku sociālās palīdzības atbalstu Ventspils novada iedzīvotājiem, tad pašvaldībā plānots maznodrošinātas mājsaimniecības slieksni pārskatīt 2021. gada pirmajā pusē. Sociālais dienests aicina iedzīvotājus, kuri nezina vai viņu ienākumi atbilst kādam no minētajiem statusiem, bet sociālā palīdzība ir nepieciešama, sazināties ar Ventspils novada Sociālā dienesta sociālā darba speciālistiem pagastu pārvaldēs, kuri izskaidros un pastāstīs par statusa izvērtēšanas kritērijiem.

Sociālais dienests informē, ka, ņemot vērā, ka valstī izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 2021. gada 7. februārim, personām, kurām jau piešķirts (pagarināts) trūcīgas vai maznodrošinātas personas/ģimenes statuss, tas automātiski tiks pagarināts – bez klienta klātbūtnes un bez iesnieguma. Līdz ar to arī izsniegtā izziņa, kas apliecina personas statusu, nav jāatjauno un tā būs derīga vismaz līdz 2021. gada februāra beigām, tajā skaitā ES pārtikas paku un higiēnas preču saņemšanai līdz 2021. gada 31. martam.
Aicinām sekot līdzi un ievērot Covid19 izplatības ierobežošanas pasākumus.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm