Diskutē par jauniešiem svarīgiem jautājumiem

Diskutē par jauniešiem svarīgiem jautājumiem

2021-07-26, 14.23

23. jūlijā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar Latvijas Jaunatnes padomi (LJP) mēroja ceļu uz Kurzemi, kur Tārgales pamatskolā kuplā skaitā tikās ar Ventspils novada pašvaldības pārstāvjiem sarunā par situāciju novadā darbā ar jaunatni. Ventspils novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Sibilla Veģe klātesošos iepazīstināja ar jaunatnes jomā paveikto pēdējo divu gadu laikā, kas galvenokārt rezultējies ar plānošanas dokumenta darbam ar jaunatni izstrādi 2021.–2023. gadam un veiksmīgu startēšanu dažādos projektu konkursos, tostarp starptautiskos. IZM un LJP pārstāvji ieskicēja būtiskākos elementus jaunatnes jomas īstenošanā, gan pašvaldības darbā ar jaunatni plānošanā, gan iespējas sadarbības veidošanai ar jaunatnes organizācijām.

Pēc aktīvām diskusijām un izteikto prioritāšu apkopošanas Ventspils novadā turpmāk plānots stiprināt starpnozaru un starpinstitūciju sadarbību jaunatnes jomā, apzināt novadā esošos pieejamos resursus – gan cilvēku, gan materiāltehniskos efektīvai īstenošanai darbā ar jaunatni, izpētīt mobilā darba ar jaunatni realizēšanas iespējas un pārdomāt piedāvājumu arī vecāku jauniešu iesaistei u.c.

Klātienes tikšanās piedalījās: Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams, Ventspils novada domes deputāts Māris Dadzis, Izglītības pārvaldes vadītāja Aina Klimoviča, Tārgales pamatskolas direktore Ilze Judzika, Sociālā dienesta vadītāja Inta Rudbaha, Zlēku Dienas centra vadītāja Inita Vekmane, Jaunatnes lietu komisijas pārstāve, Jūrkalnes bibliotekāre Ligita Kalniņa, Bērnu un jauniešu centra “Ligzda” vadītāja Marija Jaroslavska, jauniešu biedrības “MUMS” valdes locekle Arta Roderte un jaunatnes lietu speciāliste Sibilla Veģe.

Pasākums norisinājās Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.–2023. gadam ietvaros ar mērķi veicināt darba ar jaunatni kvalitatīvas un ilgtspējīgas sistēmas izveidi un attīstību, tostarp stiprināt jauniešu līdzdalības mehānismus.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm